Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Cieszy wynik sportowy

Jacek Nawrocki: Cieszy wynik sportowy

fot. CEV

Wysokie, piąte miejsce zajęła reprezentacja Polski w prestiżowym turnieju Montreux Volley Masters. Biało-czerwone w ostatnim swoim występie odniosły wysokie zwycięstwo nad Szwajcarią 3:0 (25:16, 25:16, 25:16). – Dziś zespół zagrał bardzo dobre spotkanie z małą liczbą błędów. Zawodniczki zaprezentowały spokojną, lekką grę, pewnie punktując swoje rywalki – powiedział trener reprezentacji Polski, Jacek Nawrocki.

Jego podopieczne zagrają jeszcze w niedzielę sparing z Holandią, która podobnie jak biało-czerwone uplasowała się na piątej pozycji. – Staramy się wykorzystać każdą okazję do zbierania doświadczenia i podnoszenia swoich umiejętności. Jesteśmy wdzięczni Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, że umożliwił nam konfrontację z zespołami prezentującymi różne style gry – podkreślił polski szkoleniowiec.Reprezentacja Polski w fazie grupowej pokonała Tajlandię 3:1 i Niemcy 3:2 oraz przegrała z Brazylią 1:3. Biało-czerwone zajęły trzecie miejsce i zmierzyły się ze Szwajcarią, która była czwarta w swojej grupie. – Wynik sportowy cieszy, ale do Montreux wybraliśmy się również po naukę i zbieranie doświadczenia – powiedział Jacek Nawrocki. – Była okazja zagrania z drużynami takimi jak Brazylia i Tajlandia, z którymi nie mamy okazji do kontaktu na co dzień. Walka z czołowymi zespołami buduje pewność siebie i wzmacnia drużynę mentalnie. Jest to rzecz bardzo ważna i jest zysk z pobytu w Montreux.

Jacek Nawrocki podkreślił, że drużyna Tajlandii zaprezentowała szybką techniczną siatkówkę i inne zespoły miały problem z pokonaniem tej reprezentacji. – Cieszę się bardzo, że wygraliśmy ten trudny mecz – powiedział Jacek Nawrocki. Polski szkoleniowiec pochwalił swój zespół „za zagrywkę i blok”. – Trochę zabrakło zagrywki w dwóch pierwszych setach meczu z Niemkami. Pracujemy nad zbilansowaniem wszystkich elementów z atakiem oraz przyjęciem i nad organizacją gry – powiedział Jacek Nawrocki.

Reprezentacja Polski wraca do kraju w poniedziałek. – Kilka zawodniczek otrzyma wolne, chcę, żeby odpoczęły. Z pozostałymi pojedziemy do Szczyrku, gdzie aktualnie przebywa część kadry, znajdująca się w kręgu naszych zainteresowań. Od 20 czerwca wszyscy już będziemy razem – zakończył trener reprezentacji Polski.

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved