Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Cieszy postawa całego zespołu

Jacek Nawrocki: Cieszy postawa całego zespołu

fot. cev.eu

 – Cieszy mnie postawa całej drużyny, jestem zadowolony z poziomu zaprezentowanego przez wszystkie zawodniczki – stwierdził po wygranym meczu sparingowym z Azerbejdżanem szkoleniowiec Polek Jacek Nawrocki.

Polskie siatkarki w niedzielę wylecą do Holandii, gdzie w Apeldoorn dwa dni później rozpoczną walkę o wykorzystanie ostatniej szansy na kwalifikację olimpijską. Po krótkiej przerwie sylwestrowej  wróciły do treningów, ale już tylko w 16-osobowym gronie. Trener Jacek Nawrocki podziękował trójce siatkarek – przyjmującej Oliwii Bałuk, środkowej Małgorzacie Jasek oraz rozgrywającej Julii Nowickiej.– Dziewczyny bardzo dobrze prezentowały się podczas treningów, a my nie stwarzaliśmy jakichś warunków rywalizacji, bo to nie czas na takie zabiegi. Podobnie jeśli chodzi o Julię Nowicką, która dobrze się prezentowała, ale trzymamy się teraz trzonu drużyny, który już wcześniej się wykrystalizował, więc mamy wypracowane pewne zagrania. Dlatego zdecydowaliśmy się na duet rozgrywających Marlena Kowalewska – Joanna Wołosz, który brał udział w sierpniowych kwalifikacjach i mistrzostwach Europy – tłumaczy Jacek Nawrocki.

W pierwszym sparingu w Spale z reprezentacją Azerbejdżanu Polki dosyć pewnie wygrały 5:0. Azerbejdżan będzie grupowym rywalem biało-czerownych. – Zagraliśmy dobry mecz z Azerbejdżanem, choć mamy do poprawy parę rzeczy, ale nie mamy na to zbyt wiele czasu. Liczę na to, że jeżeli wyjdziemy odpowiednio zmotywowane i zagramy na dużej adrenalinie to te drobne niuanse będą poprawione. W meczu przeciwko Azerbejdżanowi nasza rozgrywająca Joanna Wołosz bardzo dobrze rozdzielała piłki, nasza gra w ataku też wyglądała dobrze – powiedziała Malwina Smarzek-Godek.

Zadwolony z postawy swoich podopiecznych był również szkoleniowiec Jacek Nawrocki. – Zagraliśmy bardzo konsekwentnie, wykorzystaliśmy to co wcześniej wspólnie ćwiczyliśmy. W pierwszych setach grała reprezentacja, która tak dobrze spisała się w mistrzostwach Europy, wykorzystaliśmy to i było widać zgranie tego zespołu. W reprezentacji Azerbejdżanu brakuje dwóch zawodniczek, jeżeli chodzi o ich występ kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich to stoi on pod znakiem zapytnia.  W drugim meczu sparingowym zagra cała czternastka zawodniczek, w drugim sparingu możliwośc gry otrzyma też Natalia Mędrzyk – zakończył szkoleniowiec biało-czerwonych.

źródło: Polska Siatkówka, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved