Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Cieszę się, że mamy to spotkanie za sobą

Jacek Nawrocki: Cieszę się, że mamy to spotkanie za sobą

fot. Michał Szymański

Reprezentacja Polski wygrała kolejne spotkanie na czempionacie Europy. Zgodnie z ostrzeżeniami trenera Jacka Nawrockiego kadra Ukrainy okazała się znacznie bardziej niebezpieczna, niż można się było tego spodziewać. Ukrainki bardzo ryzykowały w polu zagrywki i zagrały nie mając nic do stracenia. Co odpłaciło się wygraniem przez nie pierwszego seta. Polki szybko uspokoiły nerwy po swojej stronie i obronną ręką wyszły z trudnej sytuacji na boisku wygrywając 3:1.

Szczerze mówiąc to spodziewaliśmy się jeszcze trudniejszego i bardziej nerwowego meczu. Znamy zespół Ukrainy z zupełnie innych spotkań niż zagrały do tej pory. Jeśli spojrzymy na mistrzostwa sprzed dwóch lat i kwalifikacje do mistrzostw świata to ten zespół grał z mocnymi rywalami naprawdę jak równy z równym. Cieszę się, że mamy to spotkanie za sobą – nie ukrywał ulgi trener, Jacek Nawrocki.Jedna z siatkarskich prawd mówi, że „gra się tak, jak na to przeciwnik pozwala”. Tym powiedzeniem można określić przebieg meczu Polek z Ukrainą. – Myślę, że w pewnych momentach trochę za bardzo utrudnialiśmy sobie grę. Na ten mecz przesłanie było proste i to, że konsekwentnie się go trzymaliśmy spowodowało to, że wygraliśmy i możemy cieszyć się z trzech zdobytych punktów. Musimy odbiec trochę od postrzegania naszej reprezentacji jako faworyta. Mówiłem w szatni dziewczynom, że wierzę w ich siłę i w tą drużynę, ale nie w to, że są faworytem. Odsyłam wszystkich, żeby spokojnie patrzeć na indywidualne umiejętności, doświadczenie, liczba rozegranych w kadrze spotkań. Jeśli chcemy chłodno oceniać nasze szanse na tym turnieju musimy na to chłodno patrzeć. Wierzę, że drużyna jest coraz lepsza z postępem czasu – zadeklarował.

Przed biało-czerwonymi dzień przerwy, a potem pierwszy poważniejszy rywal, czyli reprezentacja Belgii. Żółtym Tygrysicom póki co nie wiedzie się na turnieju w Łodzi zbyt dobrze. Poniedziałkowym popołudniem nieco na własne życzenie zmarnowały możliwość ugrania czegoś więcej przeciwko Włoszkom. – Nie możemy patrzeć na przewagę na indywidualnych pozycjach. W pewnych momentach dzisiaj grają nie indywidualne zawodniczki, a systemy. Kto pokaże lepsze granie, ten po prostu wygra – zakończył Nawrocki.

Zobacz również:
Galeria z meczu Polska – Ukraina

Na co twoim zdaniem stać polskie siatkarki w ME

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved