Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Nie był to mecz na to, by sobie zmieniać zawodniczki

Jacek Nawrocki: Nie był to mecz na to, by sobie zmieniać zawodniczki

fot. Michał Szymański

– Wygrał zespół trochę bardziej doświadczony w takich meczach. Dziewczyny robią olbrzymie kroki do przodu i zbliżają się do czołówki europejskiej. Jestem przekonany, że niewiele dzieli nas, żebyśmy w takich meczach wygrywali. W tym sezonie tak naprawdę dziewczyny zaczęły grać w takich zawodach, gdzie są półfinały i finały – powiedział trener reprezentacji Polki, Jacek Nawrocki po przegranym meczu z Turczynkami.

W półfinale turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Tokio Polki zmierzyły się z Turczynkami. Prowadziły już 2:1, a w czwartej odsłonie spotkania miały pięć piłek meczowych. Nie wykorzystywały jednak żadnej z nich, podopieczne Giovanniego Guidettiego doprowadziły do tie-breaka. W nim także to one okazały się lepsze. – Wygrał zespół trochę bardziej doświadczony w takich meczach. Dziewczyny robią olbrzymie kroki do przodu i zbliżają się do czołówki europejskiej. Jestem przekonany, że niewiele dzieli nas, żebyśmy w takich meczach wygrywali. W tym sezonie tak naprawdę dziewczyny zaczęły grać w takich zawodach, gdzie są półfinały i finały. Jeżeli zespół wchodzi do takich rozgrywek to te finały i półfinały gra. Kiedy jest już dojrzały i ma pewne doświadczenie to te finały i półfinały wygrywa – stwierdził Jacek Nawrocki.Trener reprezentacji Polski w tym meczu nie przeprowadził wielu zmian. – Nie był to mecz na to, żeby sobie zmieniać zawodniczki. Trzeba mieć też świadomość, jaki to moment. Myślę, że też jakiś szaleńczych zmian w zespole tureckim nie było – przyznał trener. Czego więc zabrakło do zwycięstwa w tym spotkaniu? – Myślę, że ogólnie jak mielibyśmy wykorzystać swoje ustawienia w przyjęciu, to w każdym gdzieś po jakiejś piłce czegoś zabrakło. Chodzi przede wszystkim o ofensywę. Niewiele brakowało, żeby dziewczyny wyszły z tej konfrontacji zwycięsko – dodał Nawrocki. – Nie mówię teraz, że mamy się klasyfikować jako zespół zbierający doświadczenie. My już graliśmy w Final Six Ligi Narodów, czwórce mistrzostw Europy. Przegraliśmy jednak z wicemistrzem Starego Kontynentu, drużyną doświadczoną, która gdzieś szczęśliwie wykorzystała swoje szanse – zakończył Jacek Nawrocki.

Z Apeldoorn Arkadiusz Dudziak

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved