Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Awans do półfinału był blisko

Jacek Nawrocki: Awans do półfinału był blisko

fot. volleymasters.ch

– Idziemy naprzód, ale też za wcześnie, by oczekiwać, że bez problemu będziemy ogrywać światową czołówkę. wiemy, ile jeszcze przed nami do zrobienia technicznie i pod kątem selekcji, żeby ta kadra była mocna, a wyniki satysfakcjonowały kibiców – powiedział Jacek Nawrocki, trener reprezentacji Polski.

Siatkarkom reprezentacji Polski nie udało się awansować do półfinału Ligi Narodów. Podopieczne Jacka Nawrockiego przegrały w turnieju finałowym z Amerykankami i Brazylijkami, ale w obu meczach tanio skóry nie sprzedały. – Trochę zabrakło nam konsekwencji, choć awans do półfinału był blisko. Mimo to dziewczyny zasługują na ciepłe słowa. Musimy pamiętać o tym, że wciąż czegoś nam brakuje, by z tych mocnych spotkań z twardą grą wychodzić zwycięsko – powiedział Jacek Nawrocki, który zwrócił uwagę na to, że biało-czerwone przez ostatnie lata zrobiły spory postęp. – Jeszcze dwa lata temu z tą samą Brazylią, z którą przegraliśmy w tie-breaku, nie mieliśmy większych szans. Teraz ona musi się z nami liczyć. Nie sprowadzałbym naszego występu do tej jednej piłki z Amerykankami. Idziemy do przodu, jeśli spojrzymy na to, jak wygldaąła nasza gra 3–4 lata temu. Ten zespół się rozwija i podkreślają to wszyscy bez wyjątku – eksperci, trenerzy drużyn, którzy w poprzednich sezonach rywalizowali z Polską – dodał.Mimo że biało-czerwone grają coraz lepiej, to jeszcze nie prezentują takich umiejętności, by raz za razem ogrywać światową czołówkę. Brakuje też kolejnych zawodniczek, które mogłyby zasilić kadrę, aby była ona jeszcze szersza. – Idziemy naprzód, ale też za wcześnie, by oczekiwać, że bez problemu będziemy ogrywać światową czołówkę. wiemy, ile jeszcze przed nami do zrobienia technicznie i pod kątem selekcji, żeby ta kadra była mocna, a wyniki satysfakcjonowały kibiców. Gdybyśmy mieli nagle kilkanaście zawodniczek na poziomie międzynarodowym, to moglibyśmy mówić o oczekiwaniach wobec wyniku – zaznaczył selekcjoner reprezentacji Polski, który zadowolony jest z gry swoich podopiecznych w ostatnich tygodniach. –  Dziewczyny w tej edycji Ligi Narodów wykręciły tyle, ile mogły. Wykorzystały drzemiący w nich potencjał – dodał Nawrocki.

Po trzech dniach przerwy kadra spotka się na zgrupowaniu przed mistrzostwami Europy. Weźmie w nim udział 14 siatkarek, które były w składzie reprezentacji Polski na turniej finałowy Ligi Narodów oraz 6 zawodniczek, które już trenują w Spale, czyli Paulina Maj-Erwardt, Katarzyna Zaroślińska, Aleksandra Wójcik, Julia Twardowska, Monika Bociek i Małgorzata Jasek.Część dziewczyn trenowała równolegle w Szczyrku, gdy kadra grała Ligę Narodów, a po przedostatnim turnieju fazy interkontynentalnej dostały dwa tygodnie wolnego. Śledziłem na bieżąco dane z ich treningów, więc mamy pełne rozeznanie na temat wszystkich dziewczyn. W Spale spotkamy się po powrocie do kraju z Chin i trzech dniach wolnego, żeby dziewczyny trochę odpoczęły i zaczynamy pracę – zakończył Jacek Nawrocki.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved