Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Jacek Malczewski: Jesteśmy przygotowani optymalnie

Jacek Malczewski: Jesteśmy przygotowani optymalnie

W czwartek siatkarze SKS-u Hajnówka rozpoczną rywalizację w turnieju finałowym o awans do I ligi mężczyzn. – Wszyscy mamy świadomość o co gramy. Nie chcemy zmarnować tego, co zrobiliśmy już w tym sezonie. Zawodnicy są zdrowi i skoncentrowani. Zgodnie z planem przepracowaliśmy ostatni okres, także jesteśmy przygotowani optymalnie – zapewnia trener SKS-u Jacek Malczewski.

Ekipa z Hajnówki jak burza przeszła przez tegoroczne rozgrywki II ligi. Najpierw pewnie wygrała rundę zasadniczą, wyprzedzając w czwartej grupie drugi w tabeli KS Metro Warszawa aż o 16 punktów. W play-off z kolei podopieczni trenera Jacka Malczewskiego trzykrotnie okazali się lepsi od BAS-u Białystok, a w turnieju półfinałowym w Częstochowie ulegli tylko Czarnym Rząśnia i z 2. miejsca awansowali do finałowej rozgrywki.



W rozpoczynającym się w czwartek turnieju finałowym w Sanoku udział weźmie sześć zespołów podzielonych na dwie grupy. Hajnowianie zagrają w grupie B z Astrą Nowa Sól i Bielawianką Bielawa. W grupie A z kolei zmierzą się TSV Sanok, Neobus Niebylec i Czarni Rząśnia. Awans do finału wywalczą po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy – pierwszy zespół z grupy A zmierzy się z drugą ekipą grupy B, zaś druga drużyna grupy A z triumfatorem grupy B. Zwycięzcy tych spotkań awansują do I ligi. – Być może nazwy tych klubów przeciętnemu kibicowi siatkówki niewiele mówią, ale skoro te drużyny znalazły się w finałowej rozgrywce, to na pewno są mocne – mówi o przeciwnikach Jacek Malczewski. – Przecież w tym sezonie grały z różnymi rywalami i jak są w tym miejscu, to nie mogą być słabe. Zresztą Astra i Bielawianka już od kilku lat występują w II lidze i należą do czołowych drużyn w swoich grupach. Nie ma co się tam doszukiwać znanych siatkarskich nazwisk, ale przypomnę, że nazwiska nie grają. Liczy się dobra forma, zgrany kolektyw i mam nadzieję, że my właśnie takim jesteśmy i to pokażemy – dodaje selekcjoner SKS-u.

Trener hajnowian podkreśla tym samym, że ważne będzie też dobre rozpoczęcie turnieju. – Pewna wygrana 3:0 w pierwszym meczu ustawi nas w dobrej pozycji i wszystko będzie zależało od nas – twierdzi. – Ale nawet porażka nie przekreśla naszych szans. Może być tak, że trzy zespoły będą miały po jednej wygranej i będą liczone sety, małe punkty. Także trzeba będzie walczyć o każdą piłkę – podkreśla Malczewski i zapewnia, że jego ekipa jest dobrze przygotowana do ostatecznego boju o I ligę. – Wszyscy mamy świadomość o co gramy. Nie chcemy zmarnować tego, co zrobiliśmy już w tym sezonie. Zawodnicy są zdrowi i skoncentrowani. Zgodnie z planem przepracowaliśmy ostatni okres, także jesteśmy przygotowani optymalnie – kończy szkoleniowiec SKS-u Hajnówka.

źródło: inf. własna, wspolczesna.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved