Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jacek Kasprzyk: Zastanowimy się nad organizacją finałów Ligi Narodów

Jacek Kasprzyk: Zastanowimy się nad organizacją finałów Ligi Narodów

fot. PLPS

– Rzeczywiście pojawiła się tego typu oferta, poznaliśmy ją już wcześniej, ale skoro teraz informacja jest oficjalna, mogę ją potwierdzić – wyjaśnił Kasprzyk. – Nic nie jest jeszcze postanowione, bo sprawa wiąże się z wieloma kwestiami, choćby rozmowami z miastami, które chciałyby gościć kadrę. Jeśli FIVB zrezygnowałaby z wpisowego lub znacznie je obniżyła, wówczas warto pomyśleć nad organizacją – dodał.

Dotychczasowe dwa finały Ligi Narodów mężczyzn zostały rozegrane we Francji (Lille) oraz w USA (Chicago). Na mocy trzyletniej umowy kluczowe mecze Final Six w latach 2020-2021 również miały odbywać się w Stanach Zjednoczonych, jednak jak się okazało Amerykanie są gotowi odstąpić turniej, który zostanie rozegrany latem przyszłego roku.  Zawody mają być rozegrane w dniach 1-5 lipca. W tym czasie (4 lipca) wypada jednak Dzień Niepodległości – jedno z najważniejszych świąt państwowych w USA, dlatego FIVB, jak i amerykański związek zdecydowały, że z tego powodu lepiej będzie, jeśli rolę gospodarza przejmie inna federacja.Kasprzyk zaznaczył, że w przyszłym roku Polska będzie gościć dwa turnieje Ligi Narodów (22-24 maja oraz 5-7 czerwca). – Kibice będą mieli okazję podziwiać naprawdę świetną siatkówkę, dlatego decyzję o ewentualnym turnieju finałowym odkładamy, bo jeszcze jest na to czas – stwierdził. – Dużo zależy od innych federacji, które zainteresują się zawodami. Jeśli turniej miałby się odbyć w Europie, to raczej „odpuścimy” organizację go u siebie. Gdybyśmy mieli lecieć daleko, na inny kontynent, np. do Argentyny czy Australii, wówczas na pewno poważnie się zastanowimy, czy ze względu na czekające nas igrzyska w Tokio, nie warto gościć finał – dodał.

Prezes PZPS był niezwykle szczęśliwy z zakończonego sezonu, w którym polscy siatkarze zdobyli trzy medale: srebro Pucharu Świata oraz brązy mistrzostw Europy i Ligi Narodów. – To był bardzo trudny sezon, ale jak tu nie być bardzo zadowolonym? Praca Vitala Heynena i jego sztabu sprawiła, że mamy 30 zawodników na najwyższym poziomie. Selekcjoner może rotować składem bez uszczerbku dla poziomu gry. Inni mogą nam tego zazdrościć – stwierdził. – Warto wspomnieć też o naszych siatkarkach, które grały przecież w półfinale mistrzostw Europy. Takiego sezonu nie pamiętam i jest wyjątkowy, porównując też do innych dyscyplin w naszym kraju – zakończył.

Źródło: Onet.pl

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved