Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jacek Kasprzyk: Zarząd podjął decyzję o odwołaniu trenera jednogłośnie

Jacek Kasprzyk: Zarząd podjął decyzję o odwołaniu trenera jednogłośnie

fot. Katarzyna Antczak

W środę Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjął jednomyślną decyzję i zwolnił z funkcji selekcjonera polskiej kadry siatkarzy Ferdinando de Giorgiego. – Podczas posiedzenia zarządu usłyszałem od trenera to samo, co podczas moich dwóch poprzednich spotkań z nim. Myślałem, że ta rozmowa będzie wyglądać inaczej, tymczasem zabrakło pewnych wniosków – mówił prezes PZPS-u, Jacek Kasprzyk.

Ciemne chmury nad Ferdinando de Giorgim zaczęły zbierać się tuż po bolesnej porażce w barażach mistrzostw Europy. Polacy przegrali wtedy wyraźnie ze Słowenią 0:3. Zarząd PZPS, który decydował o przyszłości Włocha, nie miał wątpliwości. – W środę podczas posiedzenia zarządu usłyszałem od trenera to samo, co podczas moich dwóch poprzednich spotkań z nim. Myślałem, że ta rozmowa będzie wyglądać inaczej, tymczasem zabrakło pewnych wniosków. Trener nie widział swojej winy w tym, co się stało. Zabrakło mi z jego strony takiego mocnego uderzenia się w pierś. Jako powód porażki wskazywał zmianę pokoleniową – wyjaśnił Jacek Kasprzyk. – Mając w obecnej kadrze najstarszego trzydziestolatka, trener dalej mówił o odmładzaniu. Tymczasem może trzeba by zrezygnować z niektórych 26- czy 27-letnich obecnie zawodników, dać im rok przerwy. To jednak zrobi już nowy trener. Zarząd podjął decyzję o odwołaniu jednogłośnie – podkreślił prezes PZPS-u.De Giorgi nie jest już trenerem Polaków

Ferdinando de Giorgi spotkał się z zarządem polskiej federacji, wyjaśniając i analizując zakończony niedawno sezon. – Trochę nas zdziwiło, że pierwszym rozgrywającym miał być Łukasz Żygadło. Wcześniej o tym nie słyszeliśmy. Teraz dowiedzieliśmy się o tym z raportu – zdradził Jacek Kasprzyk i dodał: – W przyszłości miał odmłodzić kadrę wśród przyjmujących i powołać młodego w miejsce obecnego pierwszego rozgrywającego reprezentacji – Fabiana Drzyzgi.

Czy nowym trenerem polskiej kadry będzie Polak? – Od czwartku zaczniemy na ten temat myśleć. Może być tak, że po prostu wskażemy trenera bez żadnych konkursów. O Polaka trenera jest teraz ciężko, bo większość pracuje w zawodzie – podkreślił prezes PZPS-u, wyjaśniając jednocześnie, że ma na myśli szkoleniowców z młodszego pokolenia. Jacek Kasprzyk analizował także, czego zabrakło De Giorgiemu: – Dobrze określił to Władimir Alekno w jednym z wywiadów, że reprezentacje, które mają sukcesy, powinny mieć trenerów – rodaków. Bo jest inny kontakt z zawodnikami, zna się mentalność do bólu. Myślę, że tutaj nam tego trochę zabrakło, mimo dwuletniej pracy De Giorgiego w Kędzierzynie-Koźlu. Zabrakło znajomości tej mentalności zawodników. 

 

Cały materiał Edyty Kowalczyk w Przeglądzie Sportowym

Kolejnym selekcjonerem reprezentacji Polski będzie:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved