Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jacek Kasprzyk: Uważam, że w Gdańsku zajmiemy pierwsze miejsce w grupie

Jacek Kasprzyk: Uważam, że w Gdańsku zajmiemy pierwsze miejsce w grupie

fot. PLPS

– Sądzę, że zdołamy wyjść z pierwszego miejsca w grupie, w której zagramy w Gdańsku z Serbią, Finlandią i Estonią – mówi po krakowskim losowaniu pierwszej fazy mistrzostw Europy 2017 prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk.

Czy nowemu trenerowi zostanie postawiony cel sportowy na przyszłoroczne mistrzostwa Europy?Jacek Kasprzyk: – Chcemy podpisać umowę na cztery lata, ale oczywiście po dwóch latach będziemy starali się ocenić, jak pracuje. Mistrzostwa Europy gramy w Polsce, więc cel jest najwyższy – chcemy grać o złoto. Chcemy, by kibice dostali nagrodę za serce, które wkładają w siatkówkę. To jest więc cel dla trenera – granie o medal. Ktoś ostatnio pytał, czy dziewczyny za awans do mistrzostw dostaną premie tak jak piłkarze za awans na Euro. Odpowiadam, że nie. Bo naszym podstawowym celem jest granie na mistrzowskich imprezach, więc nie nagradzamy za sam awans.

Czy po zwolnieniu Stephane’a Antigi pytaliście zawodników, kogo widzieliby w roli następcy Francuza?

– Nie, tak nie możemy stawiać sprawy, bo byśmy doszli do paranoi, że to zawodnicy wybierają sobie trenera. Oczywiście konsultujemy się, ale nie z grającymi obecnie, ale z doświadczonymi siatkarzami, którzy dawniej grali w reprezentacji. Bierzemy pod uwagę ich zdanie.

Skąd więc wniosek, że kadrze potrzeba selekcjonera o silnej ręce?

– Nic o tym nie wiem, to chyba wymysł dziennikarzy. Proszę uwierzyć, że trochę się zmieniło w siatkówce reprezentacyjnej. Teraz to są naprawdę zawodowcy, ich nie trzeba pilnować. Jeśli jest turniej dużej rangi i chcą się na nim pokazać, to prowadzą się bardzo dobrze, trenują bardzo dobrze i nie mamy do nich żadnych zastrzeżeń.

Będziecie w rozmowach z siatkarzami stawiać sprawę w ten sposób, że celem jest finał mistrzostw Europy, który zostanie rozegrany w Krakowie?

– Na pewno tak. To moje marzenie. Bo przecież robimy imprezy w Polsce tylko i wyłącznie dla kibiców. Są tak fantastyczni, że brak starań o turnieje w naszym kraju byłby z naszej strony dużym zaniechaniem. Mam szacunek dla ludzi, którzy przychodzą, kibicują i oddają serce. I tak jak obiecałem trzy miesiące temu, będę robił wszystko, by imprezy najwyższej rangi odbywały się w Polsce. Właśnie dla tych ludzi.

Czy w związku z tym nie popełnicie już błędu z lipcowego turnieju Final Six w Krakowie, gdy bilety były bardzo drogie i nie udało się wypełnić Tauron Areny?

– Zostało to zmienione. Będą m.in. duże pakiety rodzinne, bo siatkarzom kibicują całe rodziny. I będą to ceny na każdą kieszeń. Planujemy wejściówki w cenie biletów do kina, więc sądzę, że to nie jest drogo.

Promocja Krakowa ze strony związku podczas Final Six bardzo kulała. Jak będzie podczas mistrzostw Europy?

– Każde miasto będzie miało duży pakiet promocyjny. Te miasta, które mają siatkarskie drużyny ligowe, będą miały promocję poprzez te zespoły, a co do pozostałych ośrodków to również będziemy robić wszystko, by miasta były w pełni zadowolone.

Co ostatecznie zdecydowało o odstąpieniu przez PZPS od podpisanego już listu intencyjnego z Łodzią i przyznaniu praw do fazy finałowej Krakowowi?

– Były różne powody, a najważniejsze to takie, że musieliśmy spełnić wymogi, które określiła nam federacja CEV. Chodzi przede wszystkim o to, by finały były rozgrywane w hali, która ma klimatyzację. Łódź jej nie ma.

To był naprawdę decydujący argument?

– Myślę, że tak, bo gdy w czerwcu odbyła się w Łodzi Liga Światowa, to temperatura w hali była bardzo duża i wszyscy obawiali się, że na mistrzostwach Europy może być podobnie. Nie mogliśmy sobie na to pozwolić.

Ale klimatyzacja w Łodzi jest, tylko była wyłączona, bo przeszkadzało to zawodnikom w trakcie treningów.

– Tego nie wiem do końca, ale wtedy było bardzo gorąco i to nie sprzyjało imprezie.

Cały wywiad w: Dzienniku Polskim

 

źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved