Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Jacek Kasprzyk: Turnieje kwalifikacyjne do IO są najważniejsze

Jacek Kasprzyk: Turnieje kwalifikacyjne do IO są najważniejsze

fot. Katarzyna Antczak

– Turnieje kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich będą najważniejsze dla obu reprezentacji. Dla siatkarek ważna będzie na pewno każda impreza, bo muszą się pokazać – powiedział w rozmowie z Polsatem Sport prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk.

Reprezentantki Polski nie są w stanie powiedzieć, która impreza będzie priorytetowa w tym sezonie. Mówią, że wszystkie będą tymi najważniejszymi. Co dla prezesa w tym sezonie reprezentacyjnym będzie najważniejsze?Jacek Kasprzyk: Turnieje kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich będą najważniejsze dla obu reprezentacji. To jest jak „dwa razy dwa” i tego się nie zmieni. Dla siatkarek ważna będzie na pewno każda impreza, bo muszą się pokazać, ciągle pokazywać się na światowych parkietach. Bardzo się cieszymy z tego, co uzyskały w zeszłym roku. Dalej grają w najwyższej klasie Ligi Narodów, zagrają na mistrzostwach Europy i w paru ciekawych turniejach. Zaczęły być zapraszane przez reprezentacje, które coś znaczą na świecie.

Do reprezentacji męskiej dołączy Wilfredo Leon – jeden z najlepszych siatkarzy świata. Do drużyny pań Joanna Wołosz – jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza rozgrywająca świata. Czy to podnosi poprzeczkę, jeśli chodzi o wymagania wobec tych dziewczyn?

To jest kwestia zgrania. Asi w zeszłym roku nie było, a drużyna grała bardzo dobrze. Mówi się więc, że jeśli ona dołączy, to zespół będzie grał jeszcze lepiej. Chciałbym, żeby tak było. To kwestia zgrania. Asia przyjeżdża dopiero 19 maja, bezpośrednio po finale Ligi Mistrzyń, a 21 maja rozpoczynamy Ligę Narodów. Ten kalendarz jest chory. Walczymy cały czas z władzami światowymi i europejskimi, ale my mamy tylko jeden głos.

Przed siatkarkami turniej towarzyski Montreux Volley Masters, w którym Polki zmierzą się z Japonią, Chinami i Niemcami. To bardzo dobre, bardzo mocne reprezentacje. Idealne na początek sezonu.

Na pewno tak. Cieszy, że Polki grają z tymi najlepszymi. Bez względu na to, w jakich składach przyjadą, to są drużyny, które coś znaczą w światowej siatkówce. My się ciągle dobijamy do tych najlepszych. My marzymy o medalowych pozycjach, ale też zdajemy sobie sprawę z mankamentów. To jest bardzo młoda drużyna i musi jeszcze trochę pograć razem i się zgrać…

Rozmawiał: Adrian Brzozowski, Polsat Sport

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved