Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Kasprzyk: Skoro było tak źle, to skąd te dobre wyniki?

Jacek Kasprzyk: Skoro było tak źle, to skąd te dobre wyniki?

fot. PLPS

– Podkreślam, że sprawa nie wyciekła ode mnie. Nie wiem, komu zależało na tym, żeby prać brudy przez dziennikarzy – mówi w rozmowie z „Super Expressem” prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk, po wybuchu afery z siatkarkami atakującymi selekcjonera i związek. Po wypowiedzi dla TVP, że na zgrupowaniu reprezentacji „za materac nie robił” prezes siatkarskiej centrali nie przestaje zaskakiwać swoimi wypowiedziami.

Siatkarki twierdzą, że im na pewno nie zależało na upublicznieniu problemu.- No to od kogo to wyszło, że akurat w czasie środowego zarządu ukazał się artykuł o buncie w kadrze siatkarek? Panowie z zarządu po pozytywnej opinii Pionu Szkolenia i Ministerstwa Sportu jednogłośnie uznali, że przedłużamy umowę z Jackiem Nawrockim do 2022 roku, żeby pokazać trenerowi, że jesteśmy z nim – mówi na łamach Super Expressu prezes PZPS Jacek Kasprzyk, który również głosował za przedłużeniem umowy z obecnym selekcjonerem.Siatkarki reprezentacji w oświadczeniu poinformowały, że zgodnie z zawartą z prezesem ustną umową do stycznia Jacek Nawrocki pozostaje trenerem, a potem wrócą do rozmów o problemach kadry.. – Rozmawiałem z trenerem i sztabem, byłem cały czas przy dziewczynach na mistrzostwach Europy. Skoro było tak źle, to skąd te dobre wyniki? Zawsze mówiłem, że jeśli jest problem, to niech do mnie dzwonią. Informacja o kłopotach dotarła do mnie o czwartej w nocy dzień po meczu o brązowy medal w Turcji przed wyjazdem na lotnisko – odpowiada na ten zarzut prezes Kasprzyk. – Jacek jest porządnym człowiekiem. Nie chodzi o żadne damsko-męskie sprawy. Naprawdę nie można Jackowi nic zarzucić. To bardzo pracowity człowiek, który rozwinął nam męską kadrę, znakomicie pracując w SMS-ie Spała z pokoleniem Kwolka, Kochanowskiego i wieloma innymi, którzy teraz zaczynają błyszczeć w dorosłej reprezentacji. I teraz Nawrocki to samo robi z kobietami. A jeżeli jakieś zawodniczki nie będą chciały u niego grać, to trudno – dodaje na łamach serwisu sport.pl.

Spotkałem się z Asią i Malwiną w dogodnym dla wszystkich terminie. Pani kapitan Kąkolewska wyjechała do Włoch i nie zadzwoniła do mnie. To, co mi powiedziały w kilku spotkaniach i w kolejnych, musiałem przecież posprawdzać. Takie decyzje wymagają racjonalnego działania, po prostu czasu i spokoju. Zapewne w indywidualnych rozmowach pogląd dziewczyn nie byłby tak jednoznaczny. W grupie te same sprawy nagle nabierają innego wymiaru – uważa Jacek Kasprzyk. Ma też wątpliwości, czy to zawodniczki są autorkami pisma. – A tak szczerze: kto napisał to pismo? Nikomu nic nie zarzucam. Podpisy były zeskanowane. Pytałem czy wszystkie podpisały osobiście. Otrzymałem informację, że nie, ale dały upoważnienia. Ustalamy z dziewczynami, żeby nic nie wychodziło na zewnątrz, a potem wychodzi – dodał. – Oczywiście, że się podpisało dużo dziewczyn i że zarzuty były nie tylko o to, że ktoś gra. Ale co to za zarzut „brak komunikacji”? Merytorycznych zarzutów nie ma, nikt nie powiedział, że treningi są złe – powiedział z kolei serwisowi sport.pl.

Najbardziej kuriozalna wypowiedź padła jednak na antenie TVP. – Niech rzuci kamieniem ten, co nie ma nic za uszami. Czy dziewczyny też takie są fajne i tylko fajnie pracują i nic nie mają za uszami? Ja nie chcę nikogo obrażać. Jeżeli mówimy o jakiś sytuacjach męsko-damskich, to wydarzyło się to jeszcze w klubie, a nie na reprezentacji. Pytanie zupełnie nie do mnie, bo ja tam nie byłem, za materac nie robiłem – powiedział nawiązując do zarzutu tolerowania przez Jacka Nawrockiego zażyłych stosunków jednej z siatkarek z członkiem sztabu szkoleniowego. Co dalej z reprezentacją siatkarek.? – My już podjęliśmy decyzję – uważa prezes PZPS.

 

Po wypłynięciu informacji nt. konfliktu w kadrze siatkarek:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: sport.pl, Super Express, TVP

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved