Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Jacek Kasprzyk: Siatkówka lubi cierpliwość

Jacek Kasprzyk: Siatkówka lubi cierpliwość

fot. PLPS

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk spotkał się w środę z dziennikarzami na swojej pierwszej konferencji prasowej i przedstawił program oraz założenia na lata 2016-2020. – Mamy być związkiem sportowym o najlepszych relacjach ze swoimi kibicami i chcemy organizować najlepsze imprezy sportowe w świecie – powiedział.

Mamy osiągać największe sukcesy sportowe i być liderem sportów drużynowych w kraju – powiedział Jacek Kasprzyk, wybrany 7 czerwca na szefa związku na Walnym Zgromadzeniu Delegatów PZPS. – Chcemy, żeby w igrzyskach olimpijskich w Tokio zagrały obie reprezentacje halowe oraz cztery pary w siatkówce plażowej  – dodał.Wizytówką PZPS-u mają być wielkie imprezy międzynarodowe rozgrywane w Polsce. W 2017 roku będziemy gospodarzem mistrzostw Europy mężczyzn. W najbliższych latach chcemy ubiegać się o finał World Grand Prix 2018, mistrzostwa Europy kobiet 2019, finał Ligi Światowej 2020, mistrzostwa świata w siatkówce plażowej 2021 oraz mistrzostwa świata kobiet lub mężczyzn w 2022 roku.

Corocznie rozgrywane będą mecze Ligi Światowej, World Grand Prix, Grand Slam, Ligi Europejskiej oraz turnieje w kategoriach młodzieżowych.

Ważnym celem PZPS-u będzie kształcenie trenerów. Mamy już pierwszych absolwentów „Systemu kształcenia i weryfikacji przygotowania zawodowego trenerów PZPS”. Pod koniec kwietnia pierwsi absolwenci zdali egzaminy. Mogą używać tytułu „Trener piłki siatkowej PZPS”. – Nasz system kształcenia jest nowatorski. Stawiamy na polskich trenerów i chcemy odbudować naszą myśl szkoleniową – mówił Jacek Kasprzyk na spotkaniu z dziennikarzami.

Będzie za tym iść dalszy ilościowy i jakościowy rozwój struktur szkoleniowych, współpraca z Akademickim Związkiem Sportowym, przygotowanie systemu premiowania klubów i trenerów efektywnie pracujących z młodzieżą.

Męska reprezentacja jest złotym medalistą FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 i wywalczyła awans do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Awans do międzynarodowej czołówki naszych siatkarek jest jednym z celów stawianych przez prezesa Kasprzyka.

Siatkówka lubi cierpliwość. Chciałbym, żeby obecny trener kobiecej reprezentacji Jacek Nawrocki miał czas i widzimy, że jego praca zaczyna przynosić efekty. Zawodniczki ciężko trenują. Obecna kadra została podzielona na grającą w World Grand Prix i Lidze Europejskiej – powiedział Jacek Kasprzyk.

Ważnym miejscem w polskiej siatkówce są rozgrywki Orlen Ligi i PlusLigi. Polskie zespoły od lat należą do europejskiej czołówki i w minionych sezonach odnosiły sukcesy w pucharowej rywalizacji. Założenia strategii dla siatkówki ligowej opierają się na ścisłej współpracy z Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej S.A.

Polska od lat ma silną pozycję we władzach europejskiej (CEV) i światowej siatkówki (FIVB). W strategii polityki międzynarodowej nowego prezesa PZPS-u jest zachowanie wiodącej pozycji w CEV, zwiększenie wpływu na zarządzanie siatkówką światową poprzez polskich przedstawicieli w FIVB, zmiana systemu kwalifikacji do igrzysk olimpijskich i kreowanie dyskusji na temat organizacji i rangi rozgrywek o europejskie puchary.

Marketing, współpraca ze sponsorami i partnerami Polskiego Związku Piłki Siatkowej są kolejnymi celami prezesa Jacka Kasprzyka. Związek będzie nowoczesną organizacją biznesową realizującą ambitne projekty marketingowe praz generującą przychody z nowych, nieeksploatowanych dotąd źródeł.

Kibice siatkówki w Polsce uważani są za najlepszych w świecie. Jak ważne jest ich wsparcie podczas meczów, wielokrotnie podkreślali nasi zawodnicy. Wspaniałą atmosferą w naszych halach zachwycali się zagraniczni goście. – Mamy być związkiem sportowym o najlepszych relacjach ze swoimi kibicami i chcemy organizować najlepsze imprezy sportowe w świecie – podsumował prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Kasprzyk.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved