Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jacek Kasprzyk: Musimy korzystać z tego, co mamy najlepsze

Jacek Kasprzyk: Musimy korzystać z tego, co mamy najlepsze

fot. Katarzyna Antczak

– Jest mi niezmiernie miło, że po telenoweli, jak niektórzy nazwali proces wyboru selekcjonera, mamy w końcu nowego trenera. Trwało to tyle, bo chcieliśmy zdiagnozować przyczyny i dodać jakości polskiej siatkówce na kolejne lata. Wydaje nam się, że pod przewodnictwem Vitala Heynena nasza reprezentacja odzyska radość z gry i nową jakość, a do tego więcej kibiców na meczach – mówi prezes PZPS-u Jacek Kasprzyk. 

Wśród kandydatów byli także Piotr Gruszka i Andrzej Kowal. A to właśnie o opcji polskiej mówił prezes po zwolnieniu Ferdinando de Giorgiego. Następcą Włocha miał być Polak. Tak się nie stało. Dlaczego? – Moje oświadczenie, w którym wskazałem, że teraz czas na polskiego trenera, miało zmotywować naszych rodzimych szkoleniowców, żeby złożyli oferty, nie zawiodłem się. Ci, którzy zgłosili aplikacje, napisali bardzo ciekawe prace. Każdy z nich wychodził z tego samego założenia i przebudowy reprezentacji Polski, dojścia do wyniku podczas igrzysk w Tokio w 2020 roku. Chciałem serdecznie podziękować wszystkim, którzy przystąpili do konkursu, a szczególnie Piotrowi Gruszce i Andrzejowi Kowalowi, którzy do końca wytrwali – dodaje prezes Jacek Kasprzyk. Heynena wybrał zarząd w głosowaniu, a oddano na niego 19 głosów. – Cieszę się, że Vital został nowym selekcjonerem i jestem przekonany, że ten wybór poprze całe środowisko. Ja życzę trenerowi sukcesów. Każdy trener jest dobry, kiedy jego zespół wygrywa, a trener Heynen wie jak to robić. My ze swojej strony jako PZPS zapewnimy wszystko, czego potrzeba, żeby zawodnicy wiedzieli, że się nimi opiekujemy, a trener miał komfort pracy z kadrą – podkreśla Kasprzyk. Bardzo chciałbym, żeby był to wybór na lata. Musimy zobaczyć nową jakość reprezentacji, żeby już nie było tej smutnej kadry z ME 2017. Musi być wola walki i chęć zwycięstwa, co zresztą obiecywali nam wszyscy kandydaci na selekcjonera. Chodziło o to coś, o ten dobry program, który przygotował trener Heynen – mówił prezes PZPS-u. Sam Heynen przyznaje, że są turnieje, na których będzie chciał przetestować młodych, tak zwany drugi garnitur. – Jest to etap przebudowy reprezentacji, jedni to robili wcześniej, inni później, bowiem bardzo ciężko jest z dnia na dzień zastąpić takich zawodników jak Zagumny, Winiarski czy Wlazły. Musimy korzystać z tego, co mamy najlepsze i to, co powiedział Vital też w pewien sposób nas urzekło i przekonało. On nie chce pracować tylko i wyłącznie z młodymi ludźmi, chociaż bardzo ją lubi, ale chce na danym etapie skorzystać z najlepszych, których ma do dyspozycji – twierdzi Jacek Kasprzyk.

źródło: Polsat Sport, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved