Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Jacek Kasprzyk: Każdy chce wygrać igrzyska

Jacek Kasprzyk: Każdy chce wygrać igrzyska

fot. PLPS

– Te mecze na pewno będą bardzo ciekawe, bo przecież na tym turnieju jest pięć drużyn, które jadą na igrzyska – mówi przed rozpoczęciem turnieju finałowego Ligi Światowej Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Liczymy na to, że ze względu na gospodarza i na kibiców, których mamy najlepszych na świecie, to my te punkty zdobędziemy – dodaje w wywiadzie dla RMF FM.

Panie prezesie, zacznijmy od Ligi Światowej, dziewięć meczów na razie nasza reprezentacja rozegrała. Tylko trzy zwycięstwa, i pytanie: czy kibice powinni się martwić, bo igrzyska olimpijskie coraz bliżej?Jacek Kasprzyk:Myślę, że kibice nie powinni się martwić. Przypomnijmy sobie: cztery lata temu Final Six – zwycięstwo. Na igrzyskach, niestety, porażka w ćwierćfinale. Teraz dmuchamy na zimne. Ten okres był bardzo krótki na przygotowanie do Ligi Światowej, ze względu na turniej kwalifikacyjny w Tokio i dwadzieścia trzy mecze rozegrane, żeby awansować do igrzysk. To było strasznie dużo. Kiedyś ci zawodnicy muszą odpocząć. Oni też są ludźmi, nie są ze stali. Teraz już Final Six, jest pełna gotowość, stuprocentowe zaangażowanie wszystkich i walka o zwycięstwo.

Ale z Francją i Serbią łatwo nie będzie, co pokazały ostatnie mecze z nimi.

Tak, z tym że my gramy u siebie. Gramy we własnej hali, gramy w pełnym składzie. Ta forma jeszcze nie będzie w stu procentach taka, jaka powinna być na igrzyskach, ale jest przecież miesiąc do rozpoczęcia igrzysk.

No właśnie, mówimy o igrzyskach. Dla mistrzów świata brak medalu na igrzyskach to będzie swojego rodzaju porażka?

Dla mnie byłaby to ogromna porażka, jeżeli byśmy nie byli w czwórce. Ja liczę na to, że jak chłopcy dochodzili do półfinałów, to zawsze wygrywali, zawsze był jakiś medal. Trzymam za nich kciuki i będziemy na pewno walczyli dla kibiców Polski, dla Polski, żeby ten medal przywieźć z Rio.

Brak pozycji w pierwszej czwórce to może być też koniec Stephane’a Antigi w roli trenera?

Nie chciałbym teraz tak o tym mówić. Pamiętajmy, że to jest sport. Nie daj Boże jedna kontuzja może zmienić cały obraz gry i całe trzy lata przygotowań, bardzo ciężkich, do igrzysk. Każdy chce wygrać igrzyska. Wiemy, jakie to są też profity dla zawodników później, także emerytura dożywotnia za medal. Oni wiedzą, o co grają, kariera sportowca trwa kilka lat, a żyć trzeba dosyć długo. Także tutaj nie chciałbym mówić o tym, czy Stephane będzie, czy nie będzie. Drużyna jest, my mamy jedną z młodszych drużyn, jeżeli się tak popatrzy na to wszystko, co jest na świecie w siatkówce. No i co nas cieszy: my mamy też bardzo dobre zaplecze. Mamy jeszcze praktycznie nieuruchomionych w tej seniorskiej reprezentacji chłopaków z drużyny, która nie przegrała meczu od prawie dwóch lat. Wygrała wszystkie mecze w przeciągu dwóch lat i na nią też liczymy. Myślę, że na pewno po igrzyskach ktoś zrezygnuje z reprezentacji, ale mu tutaj w męskiej nie martwimy się o następców, bo tych następców mamy. I ci następcy chcą grać w reprezentacji, chcą grać dla Polski, i my będziemy robili wszystko, żeby te wyniki dalej były jak najlepsze.

 

Więcej w portalu rmf24.pl

źródło: Radio RMF FM

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved