Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Jacek Kasprzyk kandydatem na prezesa PZPS-u

Jacek Kasprzyk kandydatem na prezesa PZPS-u

fot. PLPS

Jacek Kasprzyk jest kolejnym kandydatem na stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Z ubiegania się o nie zrezygnował natomiast obecny sternik polskiej federacji Paweł Papke. To już drugi kandydat w nadchodzących wyborach.

Jacek Kasprzyk obecnie pełni funkcję wiceprezesa zarządu ds. sportu i szkolenia PZPS oraz prezesa Polskiej Ligi Piłki Siatkowej. Wcześniej był wiceprezesem PLPS-u odpowiedzialnym za rozgrywki Orlen Ligi. Teraz będzie ubiegał się o stanowisko prezesa PZPS-u, o czym poinformowała polska federacja. PZPS poinformował także, że z kandydowania na fotel prezesa zrezygnował Paweł Papke, który pełnił tę funkcję od lutego 2015 roku. Papke wybrany został prezesem po tym, jak związek przez kilka miesięcy działał bez oficjalnego sternika, po aferze korupcyjnej, w którą zamieszany był wcześniejszy prezes PZPS-u – Mirosław Przedpełski.Jacek Kasprzyk zadeklarował, że jego celem jest zbudowanie silnej reprezentacji drużyn siatkarzy męskich, żeńskich oraz zespołów plażowych na igrzyska olimpijskie w Tokio w roku 2020. Kasprzyk chce również położyć nacisk na wysoki poziom siatkówki żeńskiej i promocję siatkówki młodzieżowej oraz podjąć dialog w kwestii otwarcia lig zawodowych. Podkreślił jednocześnie, że należy dołożyć wszelkich starań, by reprezentacja męska i trzy pary siatkówki plażowej zagrały w tegorocznym turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro.

Decyzją zarządu związku, podjętą w Kaliszu podczas finału Pucharu Polski w siatkówce kobiet, Jacek Kasprzyk został rekomendowany jako kandydat na prezesa PZPS-u w kadencji 2016-2020. – Jacek kocha siatkówkę, a przy tym jest sprawdzonym i doświadczonym menadżerem, który ma umiejętności, wiedzę i siłę, by sprostać nawet największym wyzwaniom. To człowiek zgody i kompromisu, dlatego popieram jego kandydaturę i bardzo cieszę się z tej nominacji. W lutym ubiegłego roku obejmując w niełatwym okresie zaszczytną funkcję prezesa PZPS-u, dzięki wsparciu wielu osób zdołałem zrealizować postawione przed nami zadania. Związek jest w dobrej kondycji sportowej, organizacyjnej i finansowej. Jednocześnie deklaruję, że jestem gotów nadal służyć naszej dyscyplinie w roli, którą wskażą mi delegaci podczas czerwcowych wyborów – powiedział Paweł Papke, prezes zarządu PZPS-u.

Pragnę podziękować za okazane mi przez zarząd zaufanie i liczę na głosy delegatów Walnego Zjazdu, który odbędzie się w czerwcu tego roku. Dla mnie osobiście dzisiejsza rekomendacja jest potwierdzeniem znaczenia mojego dotychczasowego wkładu w rozwój polskiej siatkówki. Chcę być prezesem, który połączy pasję siatkarską z wiedzą i doświadczeniem menedżera sportu, którym jestem od ponad 20 lat – powiedział Jacek Kasprzyk, kandydat na prezesa PZPS-u i dotychczasowy wiceprezes ds. sportu i szkolenia.

Jacek Kasprzyk startuje w wyborach pod hasłem zjednoczenia całego środowiska siatkarskiego wokół celów gwarantujących wysoki poziom sportowy i organizacyjny Polskiej Siatkówki. Jego celem jest utrzymanie męskiej reprezentacji w grupie drużyn walczących o medale, regularna obecność polskich par plażowych w turniejach głównych. – W trakcie swojej wieloletniej pracy niejednokrotnie przekonałem się, że w siatkówce nic łatwo nie przychodzi, to jest walka i każdy punkt trzeba wydrzeć przeciwnikowi. Teraz nas, jako związek, czeka ciężka praca o to, aby polscy siatkarze stanowili silną reprezentację podczas igrzysk olimpijskich w 2020 roku w Tokio, a także późniejszych latach. Na Japonię mamy plan, który zaczniemy realizować jeszcze przed rozpoczęciem igrzysk w Rio – wyjaśnił Jacek Kasprzyk. – Jednocześnie pragnę podkreślić, że tylko zgoda, kompromis i wspólne działanie całego środowiska może przynieść sukces polskiej siatkówce. Powinniśmy działać jak dobrze zgrany zespół, zaś w samym związku głosy wszystkich powinny być słyszane i słuchane. Jednocześnie deklaruję, że po pozytywnym rozstrzygnięciu w czerwcowych wyborach ustąpię z funkcji prezesa Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.

Jacek Kasprzyk chce również dalszego umocnienia pozycji federacji w strukturach międzynarodowych oraz zachowania cykliczności dużych wydarzeń siatkarskich w Polsce. Dalszemu rozwojowi Polskiej Siatkówki ma służyć między innymi budowa zaplecza akademickiego na bazie absolwentów oraz absolwentek Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i Szkół Mistrzostwa Sportowego, znaczące zwiększenie monitoringu szkoleniowo-medycznego uzdolnionej siatkarsko młodzieży, finansowe premiowanie klubów i trenerów osiągających sukcesy w pracy z młodzieżą i premia „reprezentacyjna” dla trenerów i klubów, które wychowały kadrowiczów. Atrakcyjność rozgrywek siatkarskich ma zapewnić otwarcie lig zawodowych, baraże pomiędzy mistrzami I ligi a ostatnimi zespołami PlusLigi i Orlen Ligi oraz telewizyjne transmisje meczów zespołów I ligi.

W ostatnich dniach marca swoją kandydaturę w nadchodzących wyborach zgłosił także Witold Roman. Wybory nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbędą się 7 czerwca br. podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów PZPS.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved