Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jacek Kasprzyk: Jest jedenaście nazwisk

Jacek Kasprzyk: Jest jedenaście nazwisk

fot. PLPS

Po oficjalnym ogłoszeniu informacji o zakończeniu współpracy ze Stephane’em Antigą nie milkną informacje dotyczące potencjalnych kandydatów na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Głos w tej sprawie zabrał prezes PZPS-u. – Myślę, że może być nawet około dwudziestu chętnych – powiedział Jacek Kasprzyk. Na oficjalne rozstrzygnięcia trzeba będzie jednak jeszcze poczekać.

Po zdobyciu mistrzostwa świata reprezentacji Polski nie wiodło się najlepiej. Po odejściu z kadry najbardziej doświadczonych zawodników drużyna narodowa przestała zdobywać medale. Od wygranej w 2014 roku biało-czerwoni zdobyli tylko jeden medal, którym był brąz w Pucharze Świata. Czarę goryczy przelały jednak nieudane igrzyska olimpijskie, z których pomimo hucznych zapowiedzi Polacy odpadli w ćwierćfinale. Jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem, że kontrakt ze Stephane’em Antigą nie będzie przedłużony, pojawiły się nieoficjalne informacje o jego następcach. Po zakończeniu współpracy z Francuzem dywagacje stały się coraz głośniejsze. Po konferencji dotyczącej miast-gospodarzy przyszłorocznych mistrzostw Europy o potencjalnych kandydatach zdecydował się powiedzieć prezes PZPS-u. – Jest jedenaście nazwisk, z czego ośmiu Włochów – stwierdził Jacek Kasprzyk.Jest jedno rosyjskie – Mariczew, nie ma Alekny, chociaż wszyscy o niego pytają – dodał.Jacek Kasprzyk potwierdził, że swoje kandydatury oprócz Radostina Stojczewa czy Ferdinando de Giorgiego złożyli również byli selekcjonerzy reprezentacji – Andrea Anastasi, Daniel Castellani oraz Raul Lozano. Do PZPS-u wciąż nie spłynęła żadna oferta od krajowego szkoleniowca. – Do tej pory nie ma żadnego nazwiska polskiego trenera, nad czym ubolewam – powiedział prezes polskiego związku. Wyboru nowego selekcjonera będzie dokonywał specjalny zespół, w którego skład obok prezesa Kasprzyka wchodzą między innymi wiceprezes do spraw szkolenia oraz dyrektor pionu szkolenia. Po zaopiniowaniu kandydatur na spotkanie do PZPS-u zaproszonych zostanie trzech-czterech trenerów. – Do końca listopada postaramy się, by wybór był rzetelny i stuprocentowy. Do końca października czekamy, aż spłyną oferty, codziennie spływają. Przed wyjazdem na konferencję było jedenaście kandydatów i jeszcze są telefony do związku z zapytaniem o adres mailowy, co trzeba złożyć i jak. Myślę, że może być nawet około dwudziestu chętnych – wyjaśnił Jacek Kasprzyk.

Opinię o kandydatach na trenera reprezentacji Polski wyrazili siatkarscy eksperci. – Myślę, że te nazwiska, które do tej pory się pokazują, dają gwarancję wysokiego poziomu sportowego – przyznał Ireneusz Mazur. – To musi być trener o dużym autorytecie, z dużym nazwiskiem i mocną ręką, ale jednocześnie z otwartą myślą na wszelkie sprawy związane z komunikacją z zawodnikami. To, co chyba trochę w ostatnim okresie różnie funkcjonowało w naszej reprezentacji – dodał Mazur. – Nowy trener będzie musiał spojrzeć szerzej. Reprezentacja nigdy nie może być zamknięta – podkreślił Wojciech Drzyzga. – Wydawało mi się, że możemy paść sportowo, natomiast nie wiedziałem, że załamie nam się to na poziomie wewnętrznej atmosfery. Mam nadzieję, że nie popsuły się relacje między zawodnikami. To jest trochę tajemnica, tego łatwo nie rozszyfrujemy, jednak wydaje mi się, że grupa się obroniła – zakończył Drzyzga.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved