Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jacek Kasprzyk: Coś się musi zmienić

Jacek Kasprzyk: Coś się musi zmienić

fot. PLPS

– Jestem zwolennikiem ewolucji, a nie rewolucji. Ale proszę pamiętać, że na zarządzie mam tylko jeden głos. Z drugiej strony, jeśli nie zmienimy nic, możemy usłyszeć zarzut w stylu „Poddajecie się”. Dlatego uważam, że coś w sztabie kadry musi się zmienić, ale nie chcę dzisiaj przesądzać co – podkreśla prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Kasprzyk.

Coś w sztabie tej kadry musi się zmienić, ale nie chcę dziś przesądzać co – mówi „Super Expressowi” prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk po występie reprezentacji siatkarzy na igrzyskach olimpijskich. Kadrowicze prowadzeni przez Stephane’a Antigę zajęli miejsca 5-8. Oczekiwanego postępu nie było, to taka sama lokata jak na trzech poprzednich igrzyskach, w których biało-czerwonych prowadził za każdym razem inny trener.Dla nas to porażka – twierdzi prezes Kasprzyk w rozmowie z „SE”. – Można się zastanawiać, czy pewnych rzeczy nie dało się zrobić inaczej. Nie wiem, czy zasadne było ciągnięcie Mateusza Miki, aby leczył się na zgrupowaniach. Może trzeba było postawić na kogoś w pełni zdrowego. Zabrakło też w kadrze mentora, takiego jak Tietiuchin w Rosji czy Priddy w USA. Możdżonek? Tak, byłby najstarszy w drużynie, ale nie został zabrany – mówi Kasprzyk.

Włoskie media wytypowały już nawet potencjalnych następców – Ferdinando de Giorgiego, szkoleniowca mistrza Polski ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Bułgara Radostina Stojczewa, znanego przede wszystkim z sukcesów we włoskiej siatkówce klubowej. O tym, czy dojdzie do rozstania z Francuzem, zadecyduje do końca września PZPS. – Oczekujemy analizy przedstawionej przez obu trenerów i sztab medyczny – mówi Kasprzyk. – Zajmie się nią zarząd związku i pion szkolenia. Niestety, także w przypadku Antigi powtarza się sytuacja, że po pierwszym udanym okresie przychodzą chude lata. Prawda jest taka, że każdy nowy trener wnosił do kadry coś świeżego – przypomina szef związku, ale nie chce powiedzieć, czy zagłosuje za francuskim selekcjonerem.

Co dalej z reprezentacją mężczyzn?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved