Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jacek Kasprzyk: Chcemy zrobić show

Jacek Kasprzyk: Chcemy zrobić show

fot. PLPS

Wszystko wskazuje na to, że siatkarze po raz kolejny będą mieli okazję zagrać na PGE Narodowym. Po meczu otwarcia mistrzostw świata w 2014 roku polska reprezentacja może wystąpić na warszawskim stadionie również w mistrzostwach Europy. – Mamy plan, żeby odbyły się tam jednego dnia dwa mecze „polskiej” grupy. Nie wiem tylko jeszcze, czy z naszej strony będzie to spotkanie Polska – Serbia czy Polska – Finlandia – przyznał prezes PZPS-u, Jacek Kasprzyk.

 „Super Express” podał informację, że mecz otwarcia mistrzostw Europy 2017 odbędzie się na PGE Narodowym. Potwierdza pan?

Jacek Kasprzyk: Potwierdzam, mamy plan, żeby odbyły się tam jednego dnia dwa mecze „polskiej” grupy. Nie wiem tylko jeszcze, czy z naszej strony będzie to spotkanie Polska – Serbia czy Polska – Finlandia. W tym drugim przypadku mielibyśmy pewność przyjazdu fantastycznej grupy fanów z Finlandii. Fińscy kibice są tak mocno zainteresowani, że już otrzymaliśmy zapytania o 10 tysięcy wejściówek. Chcemy zrobić show, może nie z takim rozmachem jak na mistrzostwach świata, ale zapewniam, że będzie atrakcyjnie dla kibiców.

Skąd pomysł, by wrócić na Narodowy z siatkówką na wysokim poziomie?

– Mieliśmy pewne sygnały z kręgów rządzących, że to byłby dobry pomysł. Poza tym prezydent RP objął imprezę patronatem.

Do mistrzostw Europy jeszcze dużo czasu. Teraz czekamy na wybór selekcjonera. Kiedy decyzja?

– Najpóźniej 20 grudnia, bo wtedy mamy posiedzenie zarządu, który dokonuje formalnego wyboru. Możliwe jednak, że albo przyspieszymy posiedzenie, albo podejmiemy decyzję wcześniej za zgodą zarządu. Wysłaliśmy kandydatom konkretne oferty do rozważenia, jest tam między innymi mowa o warunkach finansowych: ile, za co. Czekamy na odpowiedzi. Być może nasza propozycja będzie przyjęta, a może usłyszymy dodatkowe oczekiwania.

Odbyliście spotkania z kandydatami. Coś pana zaskoczyło w tych rozmowach?

– To, że byli perfekcyjnie przygotowani i wiedzieli wszystko o naszych zawodnikach. Nawet to, kto jak się zachował w jakimś momencie konkretnego meczu. Siatkarze byli rozpisani na czynniki pierwsze. Wyczuwałem, jak bardzo każdemu z panów zależy na tej posadzie. To byłby dla nich zaszczyt.

Przedstawili dokładny plan, co zamierzają zrobić w kadrze?

– Dla nich ważnym wydarzeniem są przyszłoroczne mistrzostwa Europy, ale każdy myśli już bardzo poważnie o igrzyskach w Tokio w 2020 roku. To jest docelowa impreza. Usłyszeliśmy o budowaniu szerokiej kadry olimpijskiej, z większą selekcją niż do tej pory. I każdy stwierdził, że bez pracy na 120 procent nic z tego nie będzie.

 

Cały wywiad Marka Żochowskiego dostępy w Super Expressie

źródło: sport.se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved