Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jacek Grabowski: To był mecz niewykorzystanych szans

Jacek Grabowski: To był mecz niewykorzystanych szans

Impel Wrocław przegrał ważny z punktu widzenia tabeli mecz z bezpośrednim rywalem MKS-em Dąbrowa Górnicza 1:3 i do końca sezonu będzie rywalizował z dąbrowiankami o zachowanie trzeciej lokaty przed play-off. – Mieliśmy swoje szanse na wygranie tego meczu i ich nie wykorzystaliśmy – powiedział trener Impelu, Jacek Grabowski.

Co zadecydowało o waszej porażce w tym spotkaniu?

Jacek Grabowski:Kluczowym momentem, który zadecydował o naszej porażce, był drugi set, wówczas prowadziliśmy 18:14 i przestaliśmy grać, a dąbrowianki zaczęły grać i uwierzyły, że mogą odwrócić losy tego meczu, co się niestety dla nas stało.

Czy pańskie podopieczne nie poczuły się zbyt pewne siebie przy takim prowadzeniu? Czy myślały, że mecz sam się wygra?

– W naszej grze zabrakło zdecydowania i agresji, zabrakło przysłowiowego postawienia kropki nad i, wykorzystania tego, że przeciwnik grał słabiej, a my lepiej.

W pierwszym secie zagraliście bardzo dobrze, końcówkę seta wygraliście zdecydowanie, aż 12:2. Czy tak wysoko wygrana pierwsza partia (25:15) nie spowodowała samozadowolenia?

Dla nas był to mecz niewykorzystanych szans. Mogliśmy to spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść, ale nie zrobiliśmy tego i wszystko się odwróciło przeciwko nam.

Czy o porażce w tym meczu zadecydowało słabsze przyjęcie?

Micha Hancock dysponowała bardzo dobrą zagrywką (rozgrywająca MKS-u zagrywała 29 razy, zdobyła 6 punktów i popełniła 5 błędów w tym elemencie – przyp. red.) i jeżeli zagrywka jej „siądzie”, to niejedna zawodniczka będzie miała problem z jej przyjęciem. My mieliśmy problem z tą zagrywką, jednak nie można powiedzieć, że przez przyjęcie przegraliśmy ten mecz.

Jesteście bardziej kompletnym zespołem niż MKS, czy zawodniczki rezerwowe w MKS-ie zadecydowały o tym, że to dąbrowski zespół wygrał?

Tamara Kaliszuk i Joanna Staniucha-Szczurek zagrały bardzo dobre zawody i to dzięki nim dąbrowianki uwierzyły, że mogą wygrać to spotkanie. Siatkarki te wniosły wiele ożywienia w poczynania swojego zespołu i poderwały drużynę do skutecznej gry.

Dąbrowska drużyna zrównała się punktami z Impelem. Czy do końca sezonu będziecie grali o obronę tej trzeciej lokaty?

Zgadza się, zarówno my, jak i dąbrowianki mamy po tyle samo punktów i do końca sezonu będą ważyły się losy, z którego miejsca obie ekipy przystąpią do meczów w fazie play-off. Trzeba pamiętać, że zarówno Impel, jak i MKS mają jeszcze szanse na drugie miejsce w tabeli. Zapowiada się zatem emocjonująca końcówka.