Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Jacek Grabowski pierwszym kandydatem na prezesa dolnośląskiego związku

Jacek Grabowski pierwszym kandydatem na prezesa dolnośląskiego związku

fot. Łukasz Krzywański

Są już pierwsze przymiarki przed wyborami nowego prezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej. Pierwszym oficjalnym kandydatem jest Jacek Grabowski, obecny wiceprezes, prezes klubu #VolleyWrocław. Nie wiadomo jeszcze, kiedy te wybory się odbędą.Początkowo nowe władze miały zostać wybrane w drugiej połowie kwietnia. W związku długo zwlekali z przełożeniem walnego zgromadzenia sprawozdawczo-wyborczego, ale wygląda na to, że nie ma innego rozwiązania. – Sytuacja jest nadzwyczajna więc decyzje też będą nadzwyczajne. Konsultowaliśmy się z kancelarią prawną i możemy zadecydować o przesunięciu głosowania. Na poniedziałek zaplanowane jest prezydium Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Czekamy, jakie zapadną tam decyzje – mówi wiceprezes Stanisław Łopaciński. Obecny zarząd już kilka tygodni temu wybrał następcę odchodzącego Pawła Wachowiaka. – Oficjalnie rekomendowaliśmy Jacka Grabowskiego. To rozsądny kandydat – mówi Łopaciński.

Jacek Grabowski to absolwent wrocławskiej AWF, całe życie związany z dolnośląską siatkówką – najpierw z Gwardią, potem z Impelem Wrocław. Teraz jest prezesem #VolleyWrocław. Cztery lata temu – podczas poprzednich wyborów – głośno popierał Wachowiaka. Teraz ma być jego następca i kontynuatorem tej polityki, która teraz jest w DZPS-ie. – Oficjalnie kandydatem jestem od miesiąca. Dotychczasowy zarząd ma taki przywilej, że może kogoś rekomendować. Tak było i tym razem. Po wcześniejszych rozmowach zgodziłem się. Większość zarządu była za. Wstrzymała się jedna osoba – mówi. – Jestem w siatkówce od zawsze. Jest mi bliska, zajmuje dużą część mojego życia. Chciałbym kontynuować to, co działo się tu do tej pory, żeby Wrocław miał szacunek i uznanie w Polskim Związku Piłki Siatkowej, w mieście, w Polsce. Żeby ten sport był dobrze postrzegany. Trzeba powiedzieć, że w ostatnich latach – chociaż nie mamy wielkich obiektów – to gościliśmy wiele imprez. Ktoś przecież za tym stoi, ktoś to organizuje, zabiega o to, lobbuje – wyjaśnia.

 

Obecny prezes wrocławskiej drużyny odniósł się również do sytuacji panującej w Polsce oraz w klubie #Volley. – Sytuacja jest bardzo trudna – przyznaje Grabowski. – Z jednej strony zawodniczki nie świadczą pracy. Z drugiej – rozwiązanie umów oznaczałoby pozbawienie ich środków do życia. Bardzo szanuję gesty Szczęsnego czy innych wielkich piłkarzy, który miliony przeznaczyli na walkę z epidemią, ale prawda jest taka, że większość siatkarek żyje u nas z dnia na dzień. Nie możemy realizować pewnych zobowiązań wobec sponsorów. Część planów mieliśmy na maj. Wszystko zależy od tego, jaka będzie sytuacja w kraju. Dzisiaj nikt nic nie wie – kończy.
 

źródło: Gazeta Wrocławska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved