Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jacek Grabowski: Działy się rzeczy nieprawdopodobne

Jacek Grabowski: Działy się rzeczy nieprawdopodobne

fot. impelwroclaw.pl

– Działy się rzeczy nieprawdopodobne – tak bój w Rzeszowie skomentował trener Impelu Wrocław, Jacek Grabowski. Jego zespołowi w drugim secie udało się dogonić rywalki przy stanie 17:24 i finalnie wygrać partię. Zwycięstwo to jest tym cenniejsze, że drużyna z województwa dolnośląskiego musiała sobie radzić bez Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, która dostała od szkoleniowca kilka dni wolnego.Odetchnął pan chyba głęboko z ulgą po II secie, kiedy pana zespół przegrywał 17:24 i zanosiło się, że co najmniej punkt w Rzeszowie zostanie stracony…

Jacek Grabowski: – Działy się rzeczy nieprawdopodobne, bo rzadko się zdarza, żeby wyjść zwycięsko z takiej opresji, przegrywając 17:24. Mówiłem dziewczynom, przy stanie 21:24, że wszystko jest jeszcze możliwe. One się uśmiechały, że to raczej będzie bardzo trudne. Jak widać wierzyć trzeba do końca, co pokazała niedawno nasza męska reprezentacja, grając w Niemcami w Berlinie, gdzie wyszła z beznadziejnej sytuacji. Siatkówka jest tak piękną grą, że takie rzeczy są możliwe i nie ma bezpiecznej przewagi i wyniku nie do odrobienia.

Ten II set, jak się później okazało, był przełomowy dla losów meczu

– Zdecydowanie tak, ale niewiele brakło, a przegrywalibyśmy 0:2 i nie wiadomo, co dalej by się działo. Trzeba jednak zaznaczyć, że rywalki bardzo dobrze grały do momentu tej naszej szczęśliwej serii w końcówce II seta. Skutecznie w ataku i na zagrywce, ofiarnie i szczęśliwie w obronie. Developres były bardzo groźnym przeciwnikiem.

Po raz pierwszy w tym sezonie zagrała po długim okresie rekonwalescencji zagrała Agata Sawicka, co może pana na pewno cieszyć.

– W tym meczu byliśmy w nowym ustawieniu i komfortu zespół nie miał. Brakowało Kaśki Skowrońskiej, a z drugiej strony zagraliśmy już z Agatą. Kristin Hildebrand dopiero niedawno wróciła z reprezentacji i nie miała okazji z Agatą pograć obok siebie. Na szczęście zakończyło się to sukcesem i wywieźliśmy trzy punkty. Do końca umyślnie trzymałem Agatę na boisku. Lenka Dürr była oczywiście gotowa, żeby wejść na boisko, ale wierzyłem, że dla Agaty to będzie taki ważny przełomowy mecz, bo lepiej mieć dwie dobre libero niż jedną. Cieszy mnie też postawa Asi Kaczor. Wytrzymała trudy meczu, a przecież ona też jest po kontuzji barku i dopiero od tego tygodnia w pełni trenowała na pełnym gazie w ataku. Gdyby coś nie tak wyszło, szykowaliśmy wariant z Andreą Kossanyiovą. Nie wiedzieliśmy, czy Asia wytrzyma trudy tego meczu, ale dała radę i zagrała dobrze. Brak Kasi Skowrońskiej był oczywiście widoczny, ale zespół sobie bez niej jakoś poradził i to jest też ważne. Dałem jej wolne, ponieważ po kwalifikacjach jest zmęczona i musi też wejść w ten trening trochę inaczej, bardziej indywidualny. Przygotowujemy się na dalszą część sezonu.

Jak pan się czuje w nowej-starej roli?

– W hali na Podpromiu po raz pierwszy byłem jak trener kobiecego zespołu. Z chłopakami z Gwardii przyjeżdżałem tutaj częściej i zawsze była wówczas pełna widownia. A co do mojej roli, to takich rzeczy się nie zapomina. Ja od ponad 20 lat pracowałem w hali i prowadziłem tych meczów już kilkaset na podobnym poziomie, natomiast nie jest łatwo, czas biegnie, wiele rzeczy się zmienia, ale mam bardzo dobrych współpracowników i razem tworzymy kolektyw.

Można pana porównać do Gienadija Szypulina w Biełgorodzie, który jest i prezesem, i trenerem…

– Są takie sytuacje, ale nie trzeba szukać aż tak daleko. Przecież Bogdan Serwiński też pracował w Muszynie jako prezes i trener, i to z sukcesami. Życzyłbym sobie, żebym poszedł w jego ślady.

Zawsze to prezes rozlicza trenera, a pan jest w podwójnej roli. Jak to teraz będzie wyglądało?

– Mam nad sobą jeszcze władzę nadzorczą, właścicieli firmy Impel, bo my jesteśmy klubem prywatnym. Wiadomo, że chciałoby się zrobić to wszystko na tyle dobrze, żeby nie trzeba było poddawać się krytyce.

Cały wywiad Rafała Myśliwca dostępny jest w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved