Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > J. Staniucha-Szczurek: Zwycięstwo bardzo nas cieszy

J. Staniucha-Szczurek: Zwycięstwo bardzo nas cieszy

MKS Dąbrowa Górnicza wygrał 3:1 z Impelem Wrocław i dzięki tej wygranej zapewnił sobie grę o miejsca 1-4. – O pierwszym przegranym secie chciałybyśmy jak najszybciej zapomnieć, słabo zaprezentowałyśmy się, ale szybko wyciągnęłyśmy wnioski z naszej słabej postawy – powiedziała Joanna Staniucha-Szczurek.

Dąbrowianki konfrontację z trzecią ekipą Orlen Ligi zaczęły bardzo źle, przegrały wyraźnie pierwszego seta w stosunku 15:25, choć do stanu 13:13 walczyły jak równy z równym. – Po przegranej pierwszej partii dosyć szybko się pozbierałyśmy, wyciągnęłyśmy wnioski. Zgrałyśmy zdecydowanie lepiej, żywiołowo, nie miałyśmy słabszego momentu i dzięki temu wygrałyśmy – powiedziała po spotkaniu Joanna Staniucha-Szczurek. Ważną zawodniczką, która miała udział w zwycięstwie, była Tamara Kaliszuk, cenne punkty zdobyła też Micha Hancock. – Do dobrej gry poderwała nas Tamara Kaliszuk, wróciła po ciężkiej kontuzji i bardzo dobrze zagrała w ataku, dobrą passą w polu zagrywki popisała się Micha Hancock – oceniła grę MKS-u przyjmująca. Przy stanie 17:9 w czwartym secie dla dąbrowianek w poczynania gospodyń wkradło się rozluźnienie, straciły one sześć punktów z rzędu i set ten na swoją korzyść mogły rozstrzygnąć wrocławianki. – Tak wysokie prowadzenie zupełnie nas uśpiło, nic nam nie wychodziło, po raz kolejny dzięki zagrywce Michy Hancock wygrałyśmy tego seta oraz cały mecz, z czego bardzo się cieszymy – powiedziała przyjmująca dąbrowskiej drużyny. Zmienniczki, w tym Staniucha-Szczurek, godnie zastąpiły w tym meczu podstawowe siatkarki. – Bardzo się cieszę, że wzajemnie się uzupełniamy, jesteśmy po to, aby pomagać sobie wzajemnie. Myślę, że trener jest zadowolony z faktu, że ma tak wyrównaną drużynę, ma wartościowe zawodniczki rezerwowe, które potrafią odwrócić losy spotkania – stwierdziła siatkarka.

Dąbrowska drużyna zapewniła sobie grę o miejsca 1-4, w przypadku wygrania dwóch meczów z Legionovią i Budowlanymi oraz w przypadku straty punktów przez Impel MKS ma szansę awansować na trzecią pozycję w tabeli. – Na pewno będziemy chciały zapisać na swoje konto dwa kolejne zwycięstwa, zdajemy sobie sprawę, że w Legionowie gra się ciężko. Natomiast mecz z Budowlanymi może być meczem o przysłowiową pietruszkę. Chcemy dobrze rozłożyć nasze siły na spotkania w Łodzi, ponieważ w przyszły poniedziałek gramy z Budowlanymi mecz ligowy, a dwa dni później mecz pucharowy. Chciałybyśmy zakończyć obecny sezon zdobyciem medalu – zakończyła Joanna Staniucha-Szczurek.

Niezwykle zadowolona ze swojego występu była Tamara Kaliszuk, która poderwała swoje koleżanki do skutecznej i dobrej gry. – Nasza dobra gra zaczęła się od pozytywnej postawy w obronie, od wyprowadzonych kilku kontrataków, od dobrego przyjęcia i dzięki zdobytym kilku punktom uwierzyłyśmy, że nic jeszcze nie jest stracone w tym meczu – powiedziała atakująca MKS-u. Tamara Kaliszuk została wybrana najlepszą zawodniczką pojedynku, zdobyła 20 punktów, zagrała z 39-procentową skutecznością w ataku i miała prawdziwe „wejście smoka” – Zagrałam swój pierwszy mecz po długiej kontuzji i na boisku czułam się jak nowicjuszka. Z drugiej strony udało mi się zagrać dobre spotkanie, z czego jestem bardzo zadowolona. Plusem na moją korzyść było to, że nie byłam rozpisana przez przeciwniczki, dzięki czemu mogłam atakować po prostej i po skosie. My zawsze gramy o zwycięstwo, naszym celem w Legionowie jest wygrana i jeżeli zagramy na swoim poziomie, to o wynik jestem spokojna. Zdaję sobie sprawę, że po meczu w Legionowie czeka nas prawdziwy siatkarski maraton (trzy mecze wyjazdowe, dwa w Łodzi, w tym jeden w Pucharze Polski i jeden w play-off – przyp. red.), mam nadzieję, że do tego czasu wszystkie zawodniczki będą w pełni dyspozycyjne i zdrowe – stwierdziła sympatyczna zawodniczka.