Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > J. Popiwczak: Bardzo chciałbym wygrać Puchar Polski

J. Popiwczak: Bardzo chciałbym wygrać Puchar Polski

fot. Katarzyna Antczak

W środę 11.01 Jastrzębski Węgiel zmierzy się w ćwierćfinale Pucharu Polski z Cerradem Czarnymi Radom. Zwycięzca tej rywalizacji wystąpi w turnieju finałowym pucharowych rozgrywek z udziałem czterech najlepszych ekip w kraju. Ten odbędzie się w najbliższy weekend (14-15 stycznia) w Hali Stulecia we Wrocławiu. Pomarańczowi mieli okazję skonfrontować się już w tym sezonie z radomianami. Miało to miejsce w rozgrywkach ligowych, a spotkanie to zakończyło się ich triumfem na wyjeździe 3:1.

– Zagramy z bardzo nieprzewidywalnym zespołem, który jest w stanie przegrać z tymi teoretycznie słabszymi, by następnie pokonać tych potencjalnie silniejszych. Na pewno więc nie będzie łatwo. Mimo wszystko jednak myślimy tylko o zwycięstwie i innego scenariusza nie bierzemy pod uwagę – przyznaje Jakub Popiwczak, libero Jastrzębskiego Węgla. 2017 rok jastrzębianie zaczęli w dobrym stylu. Mimo braków kadrowych (Scott Touzinsky, Wojciech Sobala), dwa razy wygrał spotkania w stosunku 3:0 (w PP z BBTS-em oraz w lidze z AZS-em Częstochowa). – To były dobre mecze w naszym wykonaniu. Wiemy, że nie możemy już sobie pozwolić na stratę punktów, tak jak to miało miejsce w pierwszej rundzie. Ważne jest również zachowanie jak największej ilości sił. Mamy trudną sytuację kadrową, pojawią się problemy zdrowotne, dlatego każdy dodatkowy set, który rozegramy, będzie powodował pogłębianie się tych dolegliwości – uważa libero jastrzębskiej ekipy.

Z jakim nastawieniem do rozgrywek pucharowych podchodzi pochodzący z Legnicy zawodnik Jastrzębskiego Węgla? – Bardzo chciałbym wygrać Puchar Polski! Udowodniliśmy już w tym sezonie, że potrafimy wygrywać z tymi najmocniejszymi, dlatego jestem pewien, że jeżeli uda nam się awansować do Final Four, to do Wrocławia pojedziemy, mając w głowach tylko jeden cel. A jeśli chodzi o miejsce rozgrywania Pucharu Polski, to bardzo się cieszę, że jest to Wrocław. Fajnie jest grać mecze, mając z tyłu głowy, że na trybunach jest rodzina, przyjaciele, znajomi. To daje jeszcze większą motywację – podkreśla Popiwczak.źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved