Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > J. Nawrocki: Musimy zagrać lepiej w każdym elemencie

J. Nawrocki: Musimy zagrać lepiej w każdym elemencie

Reprezentacja Polski po trudnym pojedynku pokonała Czeszki 3:1. Było to drugie zwycięstwo biało-czerwonych w turnieju World Grand Prix, który rozgrywany jest w Zielonej Górze. Niedzielny mecz z Portoryko zdecyduje, kto po weekendzie zmagań zajmie pierwsze miejsce. – Nie ma konkretnej rzeczy, którą musimy poprawić przed tym pojedynkiem, ponieważ musimy zagrać lepiej w każdym elemencie – powiedział Jacek Nawrocki.

Trener Jacek Nawrocki ma do dyspozycji ciekawy skład. Mieszanka doświadczenia z młodością ma w perspektywie przynieść poprawę wyników sportowych oraz pozwolić ogrywać się mniej doświadczonym zawodniczkom. – Ta reprezentacja jest kompletnie nowa i ciągle się tworzy. W 90% skupiamy się na poprawie techniki naszej gry. Mamy tylko kilka siatkarek, które wiedzą jak grać na wysokim, europejskim poziomie, ale jest też dużo zawodniczek, które potrzebują poprawić swoją technikę. Najważniejszą rzeczą w sobotnim meczu było to, że dziewczyny pokazały dużo charakteru i serca. Mentalnie trzymały się razem, bo po pierwszym secie i podczas przerwy między drugim i trzecim nie było łatwo. Jestem z tego zadowolony, Jestem również szczęśliwy, że gra pokazała, iż możemy walczyć o zwycięstwo aż do samego końca. Dziewczyny muszą wiedzieć, że nie dostaniemy żadnych darmowych punktów od przeciwniczek powiedział po pojedynku z Czeszkami Jacek Nawrocki. Biało-czerwone dzięki zwycięstwu nad reprezentacją Czech w niedzielę bezpośrednio z Portoryko powalczą o pierwsze miejsce w zielonogórskim turnieju. Trener naszej reprezentacji nie ukrywał, że pokonanie Portorykanek będzie trudnym zadaniem. – Uważam, że Portoryko jest faworytem do wygrania tegorocznej drugiej dywizji World Grand Prix. Grałyśmy przeciwko nim w tamtym roku i nawet wtedy, gdy mieliśmy silniejsze zawodniczki, mieliśmy problemy podczas meczu. Nie ma konkretnej rzeczy, którą musimy poprawić przed tym pojedynkiem, ponieważ musimy zagrać lepiej w każdym elemencie – otwarcie powiedział szkoleniowiec kobiecej reprezentacji Polski.

Zadowolenia ze zwycięstwa nie ukrywała również Berenika Tomsia. – Jesteśmy naprawdę szczęśliwe, że wygrałyśmy 3:1. Ten mecz był dla nas naprawdę trudny i pełen nerwowych sytuacji, dlatego uważam, że możemy być zadowolone po zwycięstwie w czwartym secie. To są nasze pierwsze mecze, ale najważniejsze dla nas jest to, że w nowym składzie jesteśmy w stanie wygrywać i każda dziewczyna, która wchodzi na boisko, daje z siebie 100%. Nie widziałyśmy meczu rozegranego przez Portoryko, ale one z pewnością są uważane za faworytki tego turnieju. To mocny zespół, ale zobaczymy, jak wszystko się potoczy – zapowiedziała polska siatkarka.

Chociaż reprezentacja Czech musiała uznać wyższość Polek, ich trener – Alexander Waibl – był zadowolony z postawy drużyny. – Chociaż przegraliśmy mecz, jestem w pełni zadowolony z gry mojego zespołu, ponieważ nasze zawodniczki są młode i niedoświadczone – przyznał szkoleniowiec. – W pierwszym secie nie weszliśmy w grę, byliśmy zbyt wolni, przegapiliśmy kilka prostych piłek w obronie. Dziewczyny wróciły w drugiej partii. Uważam, że kolejne sety graliśmy bardzo dobrze. Wygraliśmy drugiego seta i byliśmy naprawdę blisko w trzecim i czwartym, ale mieliśmy problemy z przyjęciem w dwóch ustawieniach, przez co nie mogliśmy wyprowadzić ataku. W tym czasie polska drużyna była bardzo mocna w bloku i obronie, atakowała nieco mocniej. To są małe rzeczy, które zrobiły dużą różnicę – podsumował Waibl.

źródło: fivb.com, inf. własna