Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > J. Gruszczyński: Sukces napędza do kolejnych zwycięstw

J. Gruszczyński: Sukces napędza do kolejnych zwycięstw

fot. Jacek Cholewa

– Kluczowa będzie nasza gra, realizacja założeń taktycznych i oczywiście pozytywne nastawienie. Mam nadzieję, że go nam nie zabraknie – zaznaczył libero Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, Jędrzej Gruszczyński przed początkiem półfinałowej rywalizacji ze Ślepskiem Suwałki.Dobrą formę z rundy zasadniczej siatkarze SMS-u PZPS Spała potwierdzili w meczach ćwierćfinałowych, w których rywalizowali z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Na wyjeździe nie pozwolili przeciwnikom ugrać nawet seta, zaś u siebie odrobili straty z 0:2 i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. – O ile w pierwszym meczu nie pozostawiliśmy złudzeń drużynie przeciwnej, o tyle w drugim postawiła nam ona dużo cięższe warunki. Takie mecze dają każdemu z nas wiele dobrego, ale najbardziej budują atmosferę w zespole – powiedział Jędrzej Gruszczyński, libero SMS-u PZPS Spała, która osiągnęła historyczny wynik w tym sezonie. Nie tylko bowiem awansowała do półfinału I ligi, ale wcześniej zagrała również w turnieju finałowym Pucharu Polski. – Mamy świadomość, że przełamujemy kolejne bariery. Bardzo cieszę się, że mogę w czymś takim uczestniczyć – dodał Gruszczyński, który jednocześnie podkreślił, że młodzi adepci siatkówki nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w I-ligowych rozgrywkach. – Oczywiście, że chcemy wygrać ligę, bo po to trenujemy i gramy w siatkówkę. Każdy sukces napędza drużynę do kolejnych zwycięstw – podkreślił młody zawodnik.

W półfinale podopieczni Sebastiana Pawlika zmierzą się ze Ślepskiem Suwałki. Pierwotnie rywalizacja miała rozpocząć się w miniony weekend, ale została przełożona ze względu na to, że duża część młodych adeptów siatkówki walczyła o medale MP juniorów. – Faktycznie, wielu chłopaków grało w finałach mistrzostw Polski juniorów, ale myślę, że damy sobie z tym radę i pokonamy rywali – skomentował Gruszczyński, który uważa, że jednym z kluczy do sukcesu w starciach ze Ślepskiem będzie dobra postawa spalskiej młodzieży. – Kluczowa będzie nasza gra, realizacja założeń taktycznych i oczywiście pozytywne nastawienie. Mam nadzieję, że go nam nie zabraknie – zaznaczył libero SMS-u.

Gracze SMS-u mają już za sobą w tym roku także występy w reprezentacji Polski juniorów. Jak burza przeszli przez kwalifikacje do mistrzostw Europy. Mimo że to już inna kategoria wiekowa, to liczą oni, że wciąż będą niepokonani zarówno na europejskiej, jak i światowej arenie – jak stało się to w minionym roku w kadetach. – Na pewno jest pewien przeskok jakościowy, ale mam nadzieję, że uda nam się kontynuować dobrą passę i powtórzyć nasze sukcesy z kategorii kadetów – zakończył Gruszczyński.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved