Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > J. Gruszczyński: Cieszę się, że będę rywalizował z reprezentantem Polski

J. Gruszczyński: Cieszę się, że będę rywalizował z reprezentantem Polski

fot. Ola Tarkowska

Jędrzej Gruszczyński na początku lipca został mistrzem świata do lat 21, a następnie odpoczywał. Obecnie przygotowuje się już ze swoją drużyną, Onico Warszawa, do nowego sezonu w PlusLidze. O miano pierwszego libero będzie rywalizował z Damianem Wojtaszkiem.  – Cieszę się, że będę mógł rywalizować z zawodnikiem grającym w reprezentacji Polski seniorów. Myślę, że mogę wynieść z tego same pozytywne rzeczy – mówi młody libero.

Jędrzej Gruszczyński jest jednym z dwóch zawodników Onico Warszawa, którzy na początku lipca w Brnie zdobyli złote medale mistrzostw świata U-21, drugim jest Bartosz Kwolek. Drużyna prowadzona przez Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła nie przegrała w rozgrywkach młodzieżowych ani jednego meczu, wygrywając 48 spotkań z rzędu. – Rzeczywiście wygraliśmy wszystko, co było możliwe i bardzo się z tego cieszymy. Można powiedzieć, że zapisaliśmy się złotymi zgłoskami w historii nie tylko polskiej, ale i światowej siatkówki – mówi libero, który w Brnie na boisku pojawiał się w celu poprawy przyjęcia, bowiem numerem jeden na tej pozycji był Mateusz Masłowski.

Młodzi siatkarze po finale z Kubą cieszyli się oczywiście ze zwycięstwa, ale pojawił się także smutek z powodu rozstania zgranej i będącej ze sobą w dobrych relacjach grupy. Jak jednak przyznał Jędrzej Gruszczyński, ekipa ta postawiła sobie nowy cel, do którego zamierza dążyć. – Wszystkim nam jest przykro, że nie spotkamy się już w takim składzie. Zrobimy jednak wszystko, żeby spotkać się w seniorskiej reprezentacji – zapewnia libero Onico Warszawa.Po mistrzostwach świata Jędrzej Gruszczyński udał się na wakacje, a niedawno wraz z drużyną rozpoczął przygotowania do sezonu. – Z Onico Warszawa trenuję od samego początku przygotowań. Po powrocie z reprezentacji odpoczywałem w gronie najbliższych: najpierw spędziłem miło czas nad polskim morzem z dziewczyną, a następnie kibicowałem siostrze (Jagoda Gruszczyńska – przyp. red.) na Grand Slamie w Olsztynie – opowiedział o swoich wakacjach młody libero. O miano pierwszego zawodnika na tej pozycji Jędrzej Gruszczyński będzie rywalizował z reprezentantem Polski, Damianem Wojtaszkiem. Cieszę się, że będę mógł rywalizować z zawodnikiem grającym w reprezentacji Polski seniorów. Myślę, że mogę wynieść z tego same pozytywne rzeczy – zakończył Jędrzej Gruszczyński.

źródło: inf. własna, onicowarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved