Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Izabela Trocińska: Nasza gra nie wyglądała najlepiej

Izabela Trocińska: Nasza gra nie wyglądała najlepiej

Niemiłą niespodziankę sprawiły sobie i kibicom siatkarki AZS-u Gliwice, przegrywając 1:3 z drużyną ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, a więc zawodniczkami znacznie młodszymi i mniej doświadczonymi niż grające w gliwickim klubie. – Zmęczenie dało nam się we znaki, stąd sporo błędów własnych i nieudanych zagrań – oceniła Izabela Trocińska.

Nie była to też przypadkowa przegrana. Akademiczki tylko w jednym secie były lepsze od przyjezdnych. – Niestety nasza gra nie wyglądała najlepiej. Mamy meczowy maraton, gramy co trzy dni. Zmęczenie dało nam się we znaki, stąd sporo błędów własnych i nieudanych zagrań. Nie ma praktycznie czasu na regenerację, cały czas w ruchu, treningu, wyjazdy są dość dalekie, sporo czasu spędzamy w podróży – przyznaje Izabela Trocińska.

Trenerzy widząc, że wyjściowa szóstka nie jest w stanie nawiązać walki z uczennicami SMS-u, już w pierwszym secie zdecydowali się na zmiany. W kolejnych setach długimi momentami na parkiecie przebywały m.in. Nowak i Trocińska. Obie zresztą zaprezentowały się z bardzo przyzwoitej strony. – Dostały szansę te dziewczyny, które do tej pory grały mniej. Weszły z zapasem sił, wprowadziły taki powiew świeżości. Niestety nie wystarczyło to, aby wygrać – kręci głową Trocińska.

Choć drużynę SMS-u tworzą młode siatkarki, to sporo już potrafią. Są to w końcu starannie wyselekcjonowane zawodniczki ściągane z całej Polski. Ich atutem jest wzrost, ale nie tylko. – Miały dziewczyny bardzo dobrą, wręcz świetną zagrywkę. Było widać, że celowały precyzyjnie. To był kluczowy element, bo my nie potrafiłyśmy sobie z tym poradzić – zdradza atakująca.

Już w najbliższą sobotę gliwiczanki zagrają w Toruniu. Dla gospodyń będzie to mecz ostatniej szansy, by jeszcze móc myśleć o uniknięciu gry w play-out. Dla akademiczek to spotkanie też ma podobny wymiar. Tylko zwycięstwo przedłuży szansę na to, by uniknąć spotkań o utrzymanie. – Teraz to już co mecz jest walka o każdy punkt, bo niestety mamy ich za mało, by spać spokojnie.  Musimy ich nazbierać jak najwięcej do końca rundy zasadniczej – podkreśla Trocińska.

źródło: azs.gliwice.pl