Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Izabela Trocińska: Chciałabym jak najwięcej się nauczyć

Izabela Trocińska: Chciałabym jak najwięcej się nauczyć

fot. Michał Szymański

Izabela Trocińska w tym sezonie reprezentować będzie barwy pierwszoligowego zespołu AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice. Mierząca 190 cm wzrostu i grająca na pozycji atakującej zawodniczka pochodzi z Warszawy. W tamtejszym dzielnicowym klubie UMKS MOS Wola Warszawa zaczynała swoją przygodę z tą dyscypliną.

– Do gry w siatkówkę namówił mnie tata, który zawsze mnie wspiera i jest prawie na każdym moim meczu – zdradza Izabela Trocińska. Świetne warunki fizyczne zwróciły uwagę trenerów z Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca, znanej z wylęgarni talentów. – Grałam tam dwa lata, gdzie sporo się nauczyłam. To zaowocowało przenosinami do pierwszoligowego zespołu z Wegrowa. Ostatni rok juniorski spędziłam już w Budowlanych Łódź, z którymi to zdobyłam wicemistrzostwo Młodej Ligi Kobiet. Swój pierwszy rok seniorski spędziłam w drugoligowym zespole w Elblągu – wylicza zawodniczka.Rok temu w Warszawie miała miejsce próba odbudowania najbardziej utytułowanego klubu w polskiej żeńskiej siatkówce. Akademiczki z Warszawy aż 11-krotnie zdobywały tytuł mistrza Polski. Niestety próba ta nie okazała się udana. AZS AWF W-wa zajął ostatnie miejsce w I lidze, ale grająca w tej drużynie w minionym sezonie Trocińska zdobyła kolejne, ważne doświadczenie. Zawodniczka ma jednak umiejętności i aspiracje gry na poziomie co najmniej pierwszoligowym.

– W tym roku podjęłam współpracę z menadżerem, który zaproponował mi granie w Gliwicach i zgodziłam się, bo lubię nowe wyzwania. Chciałabym przede wszystkim jak najwięcej się nauczyć i ogrywać, oby móc jak najlepiej pomóc drużynie. Mam nadzieję, że udam nam się zajść jak najwyżej w tym sezonie i mam na myśli tutaj przynajmniej pierwszą czwórką – podkreśla Iza Trocińska i realizacji tych planów życzymy zawodniczce. Warszawianka będzie łączyć grę w siatkówkę z edukacją na Politechnice Śląskiej.

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved