Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Izabela Śliwa zagra w Tauronie MKS Dąbrowa Górnicza

Izabela Śliwa zagra w Tauronie MKS Dąbrowa Górnicza

Izabela Śliwa będzie w następnym sezonie reprezentowała barwy Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. Warto dodać, że drugą trenerką ekipy z Zagłębia jest Magdalena Śliwa, mama Izabeli.

Śliwa swoją karierę zaczynała w Wiśle Kraków. Z tym klubem zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski kadetek w 2007 roku, a także została wybraną najlepszą libero tego turnieju. Rok później z reprezentacją Polski juniorek zajęła szóste miejsce w mistrzostwach Europy, a następnie wywalczyła kolejny krążek mistrzostw Polski – tym razem brązowy, z zespołem juniorek „Białej gwiazdy”. W 2011 roku trafiła do Atomu Trefla Sopot, z którym zdobyła wicemistrzostwo Polski. Po rocznej grze z ekipą z Murowanej Gośliny przeniosła się do Chemika Police, a następnie trafiła do Bundesligi, gdzie występowała w Aurubisie Hamburg.

Poprzedni sezon spędziła w Polskim Cukrze Muszyniance Enei. W rankingu najlepszych libero, przygotowanym przez Orlen Ligę, zajęła trzecie miejsce. W kadrze Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza na następny sezon jest już 12 zawodniczek.
Wzrost: 169 cm