Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Izabela Matyszczak: Jest lekki niedosyt

Izabela Matyszczak: Jest lekki niedosyt

– W nowym sezonie chcę nadal zdobywać doświadczenie na parkietach drugiej ligi seniorek, spróbować powalczyć w półfinałach tych rozgrywek oraz przywieźć swój trzeci medal z młodzieżowych mistrzostw Polski – mówi rozgrywająca warszawskiej Sparty, Izabela Matyszczak.

Sezon 2015/16 zakończył się już chwilę temu. Jak podsumujesz jego przebieg w wykonaniu seniorek, juniorek i kadetek ESPES-u Sparty?Izabela Matyszczak:Zaczynając od końca: za bardzo udany uważam sezon kadetek. Ich medal w województwie i awans do półfinałów mistrzostw Polski pozwolą niektórym dziewczynom uwierzyć w swoje możliwości. Jeśli chodzi o juniorki – uważam, że przed sezonem nikt nie widział nas w gronie faworytów, w tej roli postrzegane były raczej ekipy grające też w Młodej Lidze. Patrząc na końcowe wyniki półfinałów, widzimy, że zabrakło dwóch, trzech piłek, aby grać o medal. Zagraliśmy dwa świetne mecze z Iławą i Wrocławiem i chyba zbyt rozkojarzone i pewne wyszłyśmy do meczu z Mielcem. Na tym etapie rozgrywek nie ma słabych zespołów. Seniorki? Zaczęło się od świetnej fazy zasadniczej, którą zdołałyśmy wygrać, lecz chyba na play-off przyszedł lekki spadek formy i również zabrakło kilku piłek do awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

Niedosyt jest, to jasne, ale jak uważasz, czy miniony sezon był udany dla ESPES-u Sparty?

Sezon 2015/2016 określiłabym jako średnio udany: jak już powiedziałeś, jest lekki niedosyt. Myślę, że w przyszłym roku po odpowiednich wzmocnieniach zameldujemy się w finałach mistrzostw Polski juniorek!

Jakie są twoje plany, cele i marzenia na kolejny sezon?

W nowym sezonie chcę nadal zdobywać doświadczenie na parkietach drugiej ligi seniorek, spróbować powalczyć w półfinałach tych rozgrywek oraz przywieźć swój trzeci medal z młodzieżowych mistrzostw Polski!

Na razie nie możemy zdradzić szczegółów, ale – by pozostać nieco tajemniczym – co sądzisz o dotychczasowych wzmocnieniach przed kolejnym sezonem? Mam na myśli koleżanki, bez podawania nazwisk, które dołączyły do was w treningach…

Trzeba przyznać, że na pewno nie ubędzie nam centymetrów pomimo tego, że w wiek seniorski wejdzie Ewa Krzysztoń, którą serdecznie pozdrawiam. Wygląda na to, że przybędzie mi konkurencja na pozycji rozgrywającej, co bardzo mnie cieszy – będzie mnie to motywować do cięższej pracy i lepszej gry! Niecierpliwie czekam na kolejne wzmocnienia. Korzystając z okazji, chciałabym podziękować wszystkim dziewczynom – juniorkom i seniorkom – za cały sezon. Odchodzącym życzę zdrowia i sukcesów sportowych i osobistych, a zostającym mówię: siatkarska Polska jeszcze o nas usłyszy!

źródło: spartawarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved