Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Izabela Lemańczyk: Wychodzić na każdy mecz i grać jak najlepiej

Izabela Lemańczyk: Wychodzić na każdy mecz i grać jak najlepiej

fot. youtube

Siatkarki DPD Legionovii Legionowo w środę dostały lekcję siatkówki od Grupy Azoty Chemika Police, a już w niedzielę zagrają w Kaliszu. – Dla nas to będzie ważny mecz, więc nie mamy wyjścia i musimy zresetować głowy. Musimy mieć w pamięci też to, że do tej pory miałyśmy za sobą pięć naprawdę dobrych spotkań – mówi Izabela Lemańczyk, libero Legionovii. A jakie są cele zespołu? – Wychodzić na każdy mecz i grać jak najlepiej- dodała zawodniczka.

Po ostatnich dobrych występach chyba nie spodziewałyście się, że mecz w Policach będzie tak jednostronny?Izabela Lemańczyk:Oczywiście, że nie. Przyzwyczaiłam się do tego, że nasza drużyna jest zdecydowanie zespołem walczącym bez względu na to, kto stoi po drugiej stronie siatki. Ciężko cokolwiek powiedzieć po takim meczu, bo kompletnie nam on nie wyszedł. Fakt, wyszłyśmy trochę innym składem, ale niespecjalnie zaskoczyłyśmy tym przeciwnika. Mam nadzieję, że teraz szybko się pobieramy, bo w niedzielę czeka nas ważne spotkanie i nie możemy już myśleć o Chemiku. Co się stało, to się stało.

Twoim zadaniem to był wynik naprawdę dobrej gry Chemika, czy jednak przyczyna leżała tylko i wyłącznie po waszej stronie.

Często jest tak, że gra się tak, jak pozwala na to przeciwnik. My pozwoliłyśmy grać gospodyniom kosmiczną siatkówkę, nie przeciwstawiłyśmy się im w żadnym secie. W drugim byłyśmy trochę bliżej z wynikiem, ale daleko od ideału. Chemik w tej sytuacji zrobił to, co musiał.

Szansę miałyście jak wspomniałaś w tym drugim secie…

Zgadza się. W środę też nie był to na tyle problem mentalny, ale także też trochę zbieg okoliczności. Normalnie nie robi się pięciu „siatek” w jednym secie, w dodatku w ataku, do tego doszły też np. podwójne odbicia. Ciężko się gra popełniając tyle błędów. Uważam też, że nie do końca realizowałyśmy założenia taktyczne, które były nam nakreślone przed tym meczem.

Uda się zresetować głowy przed niedzielnym meczem? Wydaje się, że będzie to spotkanie z gatunku tych o sześć punktów, bo z kaliszankami jesteście blisko w tabeli.

Dla nas to będzie ważny mecz, więc nie mamy wyjścia i musimy zresetować głowy. Musimy mieć w pamięci też to, że do tej pory miałyśmy za sobą pięć naprawdę dobrych spotkań i od początku sezonu nasz zespół prezentował się naprawdę dobrze. Nie widzę tutaj powodu, dlaczego miałoby się to zmienić. Oczywiście w sezonie zawsze przydarza się gorszy mecz i mam nadzieję, że to był ten w Policach i że to był tylko jeden mecz, a nie początek fatalnej serii.

Jak się czujecie fizycznie, bo wiadomo, że z racji kwalifikacji olimpijskich liga pędzi jak szalona.

To prawda. Ostatnio musiałyśmy trochę mocniej potrenować, bo teraz nie będziemy miały czasu, bo wyjazdy kosztują nas sporo czasu i energii. Jednostki treningowe nam więc uciekają. Grafik jest mocno napięty, ale nic z tym nie możemy zdobić.

Na koniec zapytam jeszcze o cele na ten sezon…

Wychodzić na każdy mecz i grać jak najlepiej. Nie powiem tutaj nic nowego i odkrywczego. Mamy naprawdę bardzo fajny zespół, który pokazał, że możemy walczyć z drużynami, które deklarują grę o najwyższe cele. Nie boimy się nikogo, z każdym chcemy walczyć i zobaczymy, co z tego wyjdzie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved