Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Izabela Lemańczyk: W tym sezonie Legionovia to nie „dziewczynki do bicia”

Izabela Lemańczyk: W tym sezonie Legionovia to nie „dziewczynki do bicia”

fot. Michał Szymański

DPD Legionovia Legionowo jest jednym z największych pozytywnych zaskoczeń Ligi Siatkówki Kobiet. Siatkarki Alessandro Chiappiniego udowodniły swoją wartość w wyjazdowym meczu z Bankiem Pocztowym Pałac Bydgoszcz, wywożąc z hali trzy punkty do tabeli ligi. – Cała liga przyzwyczaiła się, że Legionovia to dziewczynki do bicia. W tym sezonie tak nie jest i mam nadzieję, że utrzymamy to do końca – stwierdziła po meczu Izabela Lemańczyk.

Siatkarki z Legionowa przybyły do Bydgoszczy z jasnym zamiarem zwycięstwa nad falującym formą Pałacem. Pierwsze dwa sety były jednak czymś więcej. Mianowicie goście całkowicie zdominowali wydarzenia na boisku, w siatkarsko brutalny sposób rozprawiając się z przeciwnikiem. – To były nasze najlepsze partie w sezonie. Wszystko układało nam się świetnie, bardzo dobrze wykonałyśmy założenia taktyczne, które przygotował dla nas sztab. Nie popełniałyśmy własnych błędów. Gra wyglądała, jak zakładałyśmy i miałyśmy w niej wszystko pod kontrolą – powiedziała libero Legionovii, Izabela Lemańczyk.Od trzeciej partii rywalizacja się wyrównała, a w pewnych fragmentach to nawet gospodynie przejmowały inicjatywę. W czwartej partii „Pałacanki” były nawet blisko doprowadzenia do tie-breaka, lecz legionowianki lepiej poradziły sobie w grze na przewagi, kończąc spotkanie. – To już trochę tradycja damskiej siatkówki, że po dwóch dobrych odsłonach coś musi się zepsuć. Nie oczekiwałyśmy, iż przeciwnik odpuści. Byłyśmy nastawione na twardy opór, gdyż Bydgoszcz potrafi grać w siatkówkę. Faktycznie w dalszej części meczu rywalki postawiły twarde warunki. Jestem zatem bardzo szczęśliwa, że mamy trzy punkty – stwierdziła siatkarka.

Zwycięstwo w Bydgoszczy było siódmym dla podopiecznych Chiappiniego w obecnym sezonie LSK. Dzięki dobrej postawie Legionovia zgłasza wyraźny akces do gry nawet o czołową czwórkę rozgrywek. – Z tego, co wiem, to cała liga przyzwyczaiła się, że Legionovia to dziewczynki do bicia. W tym sezonie tak nie jest i mam nadzieję, iż utrzymamy to do końca i udowodnimy, że wiele potrafimy – rzekła Lemańczyk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved