Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Izabela Lemańczyk: Przerwa wybiła nas z rytmu

Izabela Lemańczyk: Przerwa wybiła nas z rytmu

– Cieszę się, że tabela w tym momencie wygląda tak korzystnie dla nas. Jednak jest to zasługa naszej ciężkiej pracy, a nie żaden przypadek. Wygrana z BKS-em jest bodajże siódmym zwycięstwem z rzędu. Oby ta nasza dobra passa trwała jak najdłużej – powiedziała libero DPD Legionovii Legionowo, Izabela Lemańczyk.

Siatkarki DPD Legionovii Legionowo podtrzymały zwycięską passę w Lidze Siatkówki Kobiet. Po przerwie związanej z kwalifikacjami olimpijskimi pokonały we własnej hali BKS Stal Bielsko-Biała, chociaż nie uniknęły trudnych momentów. Przyjezdne prowadziły już 2:1, ale ostatecznie musiały zadowolić się tylko jednym punktem.

Ewidentnie przerwa wybiła nas z rytmu. Ciężko mi mówić o tym meczu, bo w drugim secie popełniłyśmy 12 błędów własnych, a mimo tego byłyśmy bardzo blisko, aby go wygrać. Trochę nas to zdeprymowało. Trzecia partia była kompletnie bez historii. Byłyśmy po niej wściekłe. Wówczas powiedziałam dziewczynom, że to jest taki moment, w którym nie możemy zwiesić głów. Kiedy przełamiemy tak złą swoją grę, to na pewno później będzie lepiej – powiedziała Izabela Lemańczyk, libero DPD Legionovii, która poprawiła swoją grę i odwróciła losy meczu w tie-breaku. – Udało się, zebrałyśmy się w sobie, ale ten mecz był dla nas bardzo ciężki, szczególnie po przedłużonej przerwie świątecznej. Cieszymy się, że skończyło się zwycięstwem – dodała zawodniczka zespołu z Legionowa.

Po niedzielnej wygranej podopieczne Alessandro Chiappiniego awansowały na trzecie miejsce w tabeli, chociaż mają tylko dwa punkty przewagi nad łódzkimi zespołami, a dodatkowo Budowlani mają rozegrany o jeden mecz mniej. Mimo wszystko legionowianki są jednym z pozytywnych zaskoczeń tego sezonu. – Przed sezonem naszym celem było szóste miejsce, ale przecież na boisko wychodzi się po to, aby wygrywać. W zespole mamy świetną atmosferę, kibice w Legionowie są wspaniali. Nie pozostaje nam nic innego jak sprawiać kolejne niespodzianki – zaznaczyła defensywna zawodniczka Legionovii, która nie ukrywa radości z faktu, że jej drużyna zaczyna włączać się do gry o miejsce w czołowej czwórce. – Cieszę się, że tabela w tym momencie wygląda tak korzystnie dla nas. Jednak jest to zasługa naszej ciężkiej pracy, a nie żaden przypadek. Wygrana z BKS-em jest bodajże siódmym zwycięstwem z rzędu. Oby ta nasza dobra passa trwała jak najdłużej – zakończyła Izabela Lemańczyk.

źródło: opr. własne, Polsat Sport