Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Izabela Lemańczyk: Nasza gra falowała

Izabela Lemańczyk: Nasza gra falowała

BKS Bielsko-Biała przegrał w Hali pod Dębowcem 1:3 z Grotem Budowlanymi Łódź. Pomimo wysokiego zwycięstwa w pierwszej partii, 25:15, gospodynie nie potrafiły utrzymać swojego wysokiego poziomu gry. – Założyłyśmy sobie, żeby przycisnąć rywala do muru jak najszybciej i wykonywałyśmy to, co sobie założyłyśmy – powiedziała po spotkaniu Izabela Lemańczyk, libero BKS-u.

Chyba nikt nie spodziewał się, że BKS tak łatwo wygra premierową partię w starciu z ekipą z Łodzi. Wynik 25:15 był jednak pokłosiem bardzo dobrej gry gospodyń. – Pierwszy set szedł całkowicie po naszej myśli. Grałyśmy taktycznie bardzo dobrze, to co sobie założyłyśmy, a przeciwnik robił to, czego się spodziewaliśmy i faktycznie ten pierwszy set wyszedł super – skomentowała Izabela Lemańczyk. Kolejne partie nie wyglądały już tak kolorowo. BKS przegrał trzy kolejne odsłony meczu 17:25, 19:25, 17:25. – Później posypało nam się przyjęcie, a kiedy wróciło, nie miałyśmy już ataku. Nie mogłyśmy sobie poradzić z dobrym rozegraniem piłki i nasza gra falowała. Byłyśmy przygotowane, że ten pierwszy mecz może różnie wyglądać, natomiast nie mogłyśmy „zatrybić” – dodała libero.

Bielszczanki chcą się jednak jak najszybciej zrehabilitować. – Myślę, ze każda z nas indywidualnie będzie się chciała odegrać za to spotkanie. Obiecałyśmy sobie, że zostawimy dzisiaj maksa na boisku i faktycznie bardzo chciałyśmy. Czasem jednak jest tak, że jak się za bardzo chce, to też coś nie wychodzi. Chciałyśmy się dobrze pokazać przed naszą publicznością, wejść dobrze w sezon i to nam nie wyszło – powiedziała Lemańczyk.

W zgoła odmiennym humorze była zawodniczka ekipy przyjezdnej, Julia Twardowska, choć sama przyznaje, że spodziewała się łatwiejszej przeprawy. – Nastawiałyśmy się na nieco łatwiejszy mecz. Gra nie układała się po naszej myśli. W pierwszym secie byłyśmy troszkę sparaliżowane, ale na szczęście podniosłyśmy się i mecz zakończył się na naszą korzyść – skomentowała siatkarka.

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna