Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Izabela Kowalińska: To było trudne spotkanie

Izabela Kowalińska: To było trudne spotkanie

W środowe popołudnie zespoły Orlen Ligi odrabiały trzynastą, zaległą kolejkę. Jej hitem był pojedynek wicelidera z liderem, czyli PGE Atomu Trefla Sopot z Chemikiem Police. Mistrzynie Polski zwyciężyły w nim 3:2. – Po meczu śmiałyśmy się, że tylko jedna strona boiska była szczęśliwa – powiedziała Izabela Kowalińska.

Starcie w Sopocie pokazało, że nadal ciężko jest pokonać ekipę Chemika Police. Atomówki były blisko osiągnięcia tego, jednak w tym najważniejszym momencie podopieczne trenera Cuccariniego potrafiły przejąć dowodzenie na boisku. Co ciekawe w całym spotkaniu szczęśliwa była lewa strona boiska. – To było trudne spotkanie. Po meczu śmiałyśmy się, że tylko jedna strona boiska była szczęśliwa, bo wyłącznie na niej udawało nam się wygrywać. Całe szczęście, że tie-breaka zaczęłyśmy po zwycięskiej stronie – żartuje Izabela Kowalińska.

Mecz bardzo falował. Inicjatywę przejmował Chemik, żeby w następnym secie gładko przegrać. Dopiero tie-break był wyrównany i rozstrzygnął się w samej końcówce. – Atom Trefl Sopot ma bardzo trudny serwis. Czasami potrafi zdobywać po cztery punkty w jednym ustawieniu. Jeśli nie miałyśmy problemów z przyjęciem, to wygrywałyśmy. Jednak czasem sopocianki podkręcały tempo serwisem i wtedy było nam trudniej – dodaje Kowalińska.

Podobny przebieg miał mecz Chemika z Impelem Wrocław. Wtedy również ekipy wygrywały sety naprzemiennie, jednak zwycięsko z parkietu zszedł Impel. – Mimo wszystko to były inne spotkania. We Wrocławiu prezentowałyśmy się gorzej, popełniałyśmy sporo niewymuszonych błędów. W Sopocie traciłyśmy sety, ale ze względu na lepszą grę gospodyń, a nie nasze błędy – kończy zawodniczka mistrzyń Polski.

źródło: chemik-police.com