Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Izabela Kowalińska: Przed nami bardzo długi sezon

Izabela Kowalińska: Przed nami bardzo długi sezon

fot. Michał Szymański

Mistrzynie Polski nie zdołały wygrać nawet seta podczas niedzielnego pojedynku o Superpuchar Polski. – Chciałyśmy fajnie zacząć sezon. Niestety nie udało się, ale to jest pierwsze starcie. Przed nami bardzo długi sezon i na pewno w tej chwili się nie poddamy – stwierdziła Izabela Kowalińska, atakująca ŁKS-u Commercecon Łódź.

W niedzielę w Kaliszu to Grupa Azoty Chemik Police był zespołem lepszym. Chociaż w pierwszych częściach poszczególnych setów nie brakowało walki, to końcówki toczyły się już pod dyktando zdobywczyń Pucharu Polski. – Przygotowywałyśmy się przez cały okres przygotowawczy do tego meczu, chciałyśmy fajnie zacząć sezon. Niestety nie udało się, ale to jest pierwsze starcie. Przed nami bardzo długi sezon i na pewno w tej chwili się nie poddamy – powiedziała po spotkaniu Izabela Kowalińska. – Myślę, że nie zagrałyśmy „swojego” na zagrywce. Potrafimy zagrywać dużo lepiej a w pierwszym secie niestety wydaje mi się, że za dużo zepsułyśmy tych zagrywek. Późnej też zagrywka nie była najmocniejsza, przez co Chemik mógł rozgrywać piłkę dość szybko i to nie ułatwiało nam sprawy. Myślę, że kluczowy był u nas brak zagrywki – tłumaczyła powód porażki atakująca ŁKS-u Commercecon Łódź.ŁKS po raz kolejny w krótkim czasie (ostatnio zespoły spotkały się podczas Commercecon Cup) musiał uznać wyższość policzanek. – W tym meczu Chemik był lepszy, mam nadzieję, że w następnych spotkaniach to my będziemy lepsze i do tego na pewno będziemy dążyć. Myślę, że nikt oprócz dziewczyn z Chemika nie chciał takiego wyniku i może też stylu, bo przegrywałyśmy w miarę wysoko te sety, chociaż na początku była fajna walka, nawet wygrywałyśmy i później coś nagle „siadało” – przyznała Anna Korabiec. – Wydaje mi się, że musimy mieć jeszcze chwilę, żeby zgrać się i być pewne siebie w 100% i mam nadzieję, że to kwestia czasu – dodała.

Chociaż mecz rozgrywany był w Kaliszu, łodzianki mogły liczyć na głośny doping swoich kibiców. – Za to im dziękujemy, że gdzie byśmy nie grały, oni są zawsze z nami i nas wspierają. Czy jest dobrze, czy źle, to oni są. Myślę, że pokazali bardzo ładnie, że są najlepszymi kibicami w Polsce – stwierdziła Kowalińska.

źródło: inf. prasowa, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved