Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Izabela Kowalińska: Lubię czasami zmienić środowisko

Izabela Kowalińska: Lubię czasami zmienić środowisko

fot. Katarzyna Antczak

Siatkarki ŁKS-u umocniły się na 6. miejscu w tabeli Orlen Ligi, po raz drugi w tym sezonie pokonując borykające się z problemami zdrowotnymi legionowianki 3:0. Czwarty raz nagroda dla najlepszej zawodniczki spotkania powędrowała w ręce atakującej łodzianek i najlepiej punktującej zawodniczki polskiej ekstraklasy. – Od samego początku sezonu trenowałyśmy ciężko, pomimo tego, że pierwsze mecze nie były najlepsze w naszym wykonaniu i tego nie odzwierciedlały. Teraz zbieramy owoce naszej pracy i jej efekty – powiedziała MVP meczu z Legionovią Legionowo, Izabela Kowalińska.

Choć wynik spotkania wskazuje na zdecydowaną dominację ŁKS-u, to jednak legionowianki potrafiły wam zagrozić, szczególnie w końcówce drugiego seta, doprowadzając do gry na przewagi. Co sprawiło, że zrobiło się aż tak nerwowo?Izabela Kowalińska: Niestety wydaje mi się, że sędziowie popełnili w tej końcówce kilka błędów i dlatego się zdenerwowałyśmy. Aczkolwiek z drugiej strony podziałało to na nas pozytywnie, wyzwoliło w nas trochę więcej takiej sportowej złości. Paradoksalnie tak naprawdę ta cała sytuacja nam trochę pomogła, nie byłyśmy już takie spokojne i dzięki temu wygrałyśmy kolejnego seta.

Niedawno obchodziłaś urodziny. Można powiedzieć, że ta statuetka MVP i kolejna wygrana to taki spóźniony prezent…

Bardzo się z tego cieszę, a przede wszystkim z tego, że kontynuujemy naszą zwycięską passę. Idziemy do przodu, zdobywamy kolejne punkty i myślę, że po to pracujemy na treningach, aby tak to wyglądało.

Wygrane z muszyniankami, pilankami i bielszczankami nie wydają się przypadkowe. Bardzo dużo do gry zespołu wniosła Agata Oleksy, a także dołączenie do drużyny Krystyny Strasz. Też masz wrażenie, że jako zespół przeszłyście pewnego rodzaju metamorfozę?

Od samego początku sezonu trenowałyśmy ciężko, pomimo tego, że pierwsze mecze nie były najlepsze w naszym wykonaniu i tego nie odzwierciedlały. Teraz zbieramy owoce naszej pracy i jej efekty. To widać, myślę, że nie tylko w wynikach, ale też w grze każdej z zawodniczek, która jest na boisku.

Kiedyś zamieniłaś zespół z Dąbrowy Górniczej na, wtedy dopiero aspirującą do gry w Orlen Lidze, drużynę Chemika Police. Teraz reprezentujesz barwy beniaminka Orlen Ligi. Lubisz podejmować się nowych wyzwań?

Powiem w ten sposób… po prostu lubię czasami zmienić środowisko.

Przekroczyłaś już liczbę 400 punktów zdobytych w tym sezonie. Opracowałaś już jakiś sposób na to, by z łatwością kończyć kolejne akcje?

Myślę, że po prostu gram na takiej pozycji, gdzie wręcz trzeba tych punktów zdobywać jak najwięcej. Ja bardzo lubię swoją rolę, kiedy dostaję dużo piłek, punktuję. Wydaje mi się więc, że po prostu znalazłam się w odpowiednim dla siebie miejscu.

Za wami udana seria meczów z zespołami, z którymi „powinnyście” zdobyć punkty do ligowej tabeli. W meczu z Developresem jednak nic nie musicie, a tylko możecie… W tym spotkaniu nie będziecie miały presji wyniku?

My zawsze mamy presję wyniku (uśmiech), bo wywieramy ją same na sobie. Na pewno to rzeszowianki będą faworytkami, ale my pojedziemy na Podkarpacie z taką myślą, żeby ten mecz wygrać, tak jak poprzednie. W Policach w starciu z mistrzyniami Polski też nikt nam nie dawał żadnych szans, a mecz skończył się wynikiem 2:3. Mogę obiecać tylko, że nie poddamy się w szatni i wyjdziemy na parkiet, aby walczyć.

Jako beniaminek wygrałyście już 11 spotkań i plasujecie się na szóstym miejscu. Spodziewałaś się tak dobrego wyniku pod koniec rundy zasadniczej?

Prawdę mówiąc, miałam taką nadzieję. Teraz jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia. Myślę, że jeżeli to miejsce utrzymamy, to jesteśmy w stanie powalczyć nawet o piątą lokatę i jest to jak najbardziej realne. A kto wie, może nawet uda się coś więcej…

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved