Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Izabela Klekot: Jestem gotowa do pełnienia funkcji kapitana

Izabela Klekot: Jestem gotowa do pełnienia funkcji kapitana

fot. Paula Lesiak - KSZO Ostrowiec Św.

Wciąż nie widać końca problemów w KSZO Ostrowiec. Po odejściu sztabu trenerskiego i trzonu zespołu, drużyna opiera się na młodych zawodniczkach i ciężko spodziewać się znaczącej poprawy wyników w takim składzie osobowym. Dość powiedzieć, że nowym kapitanem ostrowieckiej ekipy została dwudziestoletnia Izabela Klekot, która obecnie jest niemal najstarszą zawodniczką. 

Pełnię teraz funkcję kapitana zespołu i jest to dla mnie niezwykle ważna funkcja – mówi rozgrywająca KSZO, Izabela Klekot. – Jestem gotowa do jej pełnienia, bo czuję się odpowiedzialna za to, co robimy na boisku i w ogóle w drużynie. Mam 20 lat, ale jestem z jedną z najstarszych w drużynie i chyba poradzę sobie z nowymi obowiązkami.Klekot nie ukrywa jednak, że bez wzmocnień ciężko będzie o zwycięstwa i lepszą postawę zespołu. Wskazuje na brak zmienniczek dla pierwszej szóstki, co powoduje zmęczenie siatkarek, szczególnie w systemie gry sobota – środa. Docenia fakt wsparcia przez młode zawodniczki, ale wie że nie da się na nich oprzeć całej gry.

We wzmocnienia drużyny wierzy nowy szkoleniowiec KSZO Marcin Cebo. Z niecierpliwością oczekuje dwóch nowych zawodniczek, które na dniach mają zasilić szeregi drużyny z Ostrowca. Chce również, aby klub na tym nie poprzestał. – Stopniowo będziemy chcieli wzmacniać zespół, uzupełniać luki, by dać lepszą jakość i przede wszystkim mieć możliwość przeprowadzania normalnych treningów 6×6. Chcę, by do świąt kadra była już uzupełniona, a później podczas dłuższej przerwy solidnie popracować i ustabilizować formę. Po odejściu Karoliny Szczygieł zadowolony jestem z postawy Izy Klekot, która zarówno w Szczyrku, jak i w sobotniej konfrontacji z Jarosławiem pokazała się z dobrej strony – powiedział trener. Dodał również, że jest zadowolony z zagrywki swojego zespołu w ostatnim meczu i z tego chce uczynić główną broń ostrowieckiej ekipy. Dużo czasu zamierza również poświęcić na pracę nad obroną, aby wyeliminować luki w tym elemencie.

W najbliższą sobotę KSZO czeka wyjazd do Częstochowy na mecz z Częstochowianką. Spotkanie to zakończy pierwszą rundę spotkań I ligi kobiet.

źródło: Gazeta Ostrowiecka, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved