Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Izabela Bełcik: Zwycięstwo cieszy

Izabela Bełcik: Zwycięstwo cieszy

fot. Łukasz Krzywański

W czwartek Chemik Police pokonał w trzech szybkich setach Legionovię w zaległym spotkaniu 16. kolejki Orlen Ligi. Dla policzanek jest to 21. zwycięstwo w bieżącym sezonie. – Spotkanie przeważnie było pod naszą kontrolą. Chyba najwięcej problemów przyniósł trzeci set, ale i jego udało się wygrać – oceniła spotkanie Izabela Bełcik.

Mistrzynie Polski były murowanymi faworytkami do wygranej w tym spotkaniu i ze swojej roli w pełni się wywiązały. W żadnym z setów rywalki nie miały za wiele do powiedzenia. – Do Legionowa jechałyśmy po trzy punkty i cieszymy się, że udało się zadanie zrealizować. Spotkanie przeważnie było pod naszą kontrolą. Chyba najwięcej problemów przyniósł trzeci set, ale i jego udało się wygrać. Zwycięstwo cieszy, ponieważ grałyśmy w nieco innym składzie, a wynik i gra pozostały satysfakcjonujące – powiedziała rozgrywająca policzanek, Izabela Bełcik. W spotkaniu tym nagrodę MVP przyznano właśnie Izabeli Bełcik. Była to dla niej pierwsza taka nagroda w bieżącym sezonie. – Jeśli MVP otrzymuje rozgrywająca, to znaczy, że rozkład ataku był równomierny. Oczywiście najwięcej punktów zdobyła Kasia Zaroślińska, ale warto pamiętać, że ona atakuje również wiele piłek sytuacyjnych, niekoniecznie z mojego rozegrania. Cieszę się, że dostałam nagrodę – powiedziała zawodniczka. Najczęściej punktującą w tym spotkaniu była wspomniana przez Bełcik Zaroślińska, która dla Chemika zdobyła 16 oczek. Druga w kolejności była Anna Werblińska z 11 punktami na koncie.

Policzanki do Legionowa pojechały zaledwie dzień po meczu w Lidze Mistrzyń. Nie miały okazji do treningu, a do meczu przystąpiły „z marszu”. – Na pewno brak okazji do trenowania ma swoje konsekwencje. W trakcie meczów popełniamy trochę więcej błędów, czasem zanotujemy niemrawe początki. Z drugiej strony, kiedy terminarz jest tak napięty, to każda szansa do regeneracji jest dobra. Czy to wygodnie w domowym łóżku, czy w trakcie podróży, siedząc w autokarze – stwierdziła Bełcik. Najbliższy pojedynek mistrzyń Polski z Impelem Wrocław został przełożony, więc zespół będzie miał chwilę odpoczynku. Do Wrocławia Chemik uda się 8 marca. Wcześniej 5 marca we własnej hali podejmować będzie MKS Dąbrowa Górnicza.

 

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved