Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ivan Zaytsev znów będzie miał problemy?

Ivan Zaytsev znów będzie miał problemy?

fot. archiwum

Ivan Zaytsev, włoski siatkarz, który przez aferę z butami nie wystąpił w mistrzostwach Europy, znów może mieć kłopoty. Wszystko za sprawą nowego tatuażu zawodnika na prawej ręce, który reklamuje znany produkt. Przepisy FIVB zabraniają takich reklam, Zaytsev na pewno nie zagra więc z tym tatuażem w reprezentacji.

Niedawno głośno było o aferze w reprezentacji Włoch dotyczącej Ivana Zaytseva. Siatkarz nie chciał dostosować się do wymogów włoskiej federacji i grać w butach producenta, z którym ta miała podpisaną umowę. Zaytsev zdecydował, że będzie grał w butach innej firmy, z którą kontrakt miał on… albo wcale. Federacja pozostała nieugięta i Zaytseva na mistrzostwach Europy zabrakło.Teraz znów o nim głośno, a to za sprawą nowego tatuażu na prawym przedramieniu. Po tym, jak włoska liga zabroniła występów w popularnych siatkarskich „rękawkach” ze względu na umieszczone tam reklamy, siatkarz znalazł nowy sposób na uwidocznienie nazwy i loga produktu, który reklamuje. Wykonał tatuaż i z nim zagrał w ostatnim spotkaniu Serie A. Podobnie robią m.in. siatkarze plażowi.

Problem w tym, że międzynarodowe przepisy FIVB zabraniają tego rodzaju reklamy i z takim tatuażem Zaytsev nie zagra w rozgrywkach międzynarodowych, a więc w reprezentacji Włoch. Na szczęście jest to tatuaż tymczasowy, a zawodnik już szuka innego sposobu na eksponowanie indywidualnych sponsorów.

źródło: dal15al25.gazzetta.it, inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved