Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ivan Zaytsev: Od teraz nie ma miejsca na pomyłki

Ivan Zaytsev: Od teraz nie ma miejsca na pomyłki

Końcówka 2019 roku nie była szczególnie udana dla siatkarzy Leo Shoes Modeny. –   Teraz nie możemy sobie pozwolić na żaden błąd, te ostatnie były wystarczające. Nie zasługujemy na to my, nie zasługuje klub ani kibice – o potknięciach, kolejnych wyzwaniach i doniesieniach na temat transferu Michała Kubiaka do Modeny mówi as Azzurrich – Ivan Zaytsev.

Zacznijmy od wydarzeń z 26 grudnia i tej 20 minutowej rozmowy za zamkniętymi drzwiami w szatni z Andreą Gianim…Ivan Zaytsev: Zacznijmy od nowego roku, po okresie przerwy w którym przeanalizowaliśmy to, co się wydarzyło rozpoczynamy od nowa. Startujemy z dobrego punktu, bo od razu mogliśmy na gorąco skonfrontować się po tamtych wydarzeniach. Rozmawialiśmy o tym w klubie, ale również z trenerem, co prawda telefonicznie, bo pamiętajmy o tym, że niemal natychmiast Andrea Giani wyjechał na przygotowania z reprezentacją do kwalifikacji olimpijskich. Tematy, jakie poruszaliśmy były jasne i jestem przekonany, że zespół zareaguje właściwie, ponieważ nie chcemy przysparzać sobie takich wrażeń, jak w ostatnich dwóch tygodniach, kiedy przegraliśmy trzy z czterech rozgrywanych spotkań.

Początek macie mocny, przed wami dwa mecze ligowe i ćwierćfinał Pucharu Włoch z Ravenną, pierwszy mecz, w którym nie ma miejsca na pomyłki.

– Myślę, że już teraz nie możemy sobie pozwolić na żaden błąd, te ostatnie były wystarczające. Nie zasługujemy na to my, nie zasługuje klub ani kibice. Dlatego od teraz nie ma miejsca na pomyłki.

Prezes Catia Pedrini pod koniec roku odniosła się również do działań na rynku transferowym, mówiąc że nie wyklucza skorzystania z możliwości wzmocnienia zespołu. Wspominało się o Kubiaku, co o tym myślisz?

– W styczniu na rynku transferowym nazwiska się zmieniają. Z pewnością najmocniej uwagę zwróciło nazwisko Kubiaka – kapitana reprezentacji Polski, to świetny zawodnik. Zobaczymy czy to mogłoby nam pomóc, jednak na chwilę obecną musimy przede wszystkim myśleć o tym, aby radzić sobie jak najlepiej w tym zestawieniu w jakim jesteśmy, również dlatego że nawet jeśli jakieś wzmocnienia będą to nie zadzieją się one natychmiast. To, co możemy zrobić natychmiast, to zareagować właściwie jako zespół.

Teraz rozgrywane są również kwalifikacje olimpijskie, w których uczestniczy również Andrea Giani…

– Przykro mi ze względu na wszystkich, którzy muszą grać teraz, ponieważ to jest gra praktycznie 340 dni w roku, a pozostanie w domu na dwa, może trzy tygodnie nie pomaga w oczyszczeniu głowy. Widziałem też, że niektóre reprezentacje miały pecha do kontuzji, to są sytuacje, które znamy dobrze chociażby biorąc pod uwagę dwa nie najlepsze tygodnie z rzędu, przez które przechodziliśmy. Na szczęście dla nas zdarzyły się teraz, podczas gry w poprzednim roku trafiły na czas rozgrywania Pucharu Włoch.

źródło: modenavolley.it, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved