Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Ivan Zaytsev: Jesteśmy dobrze przygotowani na mecz z Rosją

Ivan Zaytsev: Jesteśmy dobrze przygotowani na mecz z Rosją

fot. archiwum

Wygraną z reprezentacją Finlandii podopieczni Gianlorenzo Blenginiego zapewnili sobie awans do 1/8 finałów mistrzostw Europy. Wbrew temu, na co wskazywałby końcowy wynik, Finowie stawili rywalom silny opór. – Z Finami zagraliśmy bardzo dobrze, to było niezłe spotkanie, w którym we właściwych momentach reagowaliśmy tak, jak powinniśmy. Wiemy jednak, że nie jest to jeszcze maksimum naszych możliwości – możemy i potrafimy grać lepiej. Wierzę, że udowodnimy to w kolejnym spotkaniu – podkreślił as Azzurrich – Ivan Zaytsev.

Mimo ambitnej walki siatkarze z Finlandii nie zdołali Włochom urwać choćby seta. W kluczowych momentach zespół z Półwyspu Apenińskiego mógł liczyć na duet Juantorena/Zaytsev. Obaj zawodnicy na konto swojego zespołu zapisali po 14 oczek, jednak to Zaytsev utrzymywał imponującą 62-procentową skuteczność zagrań na siatce. – Z Finami zagraliśmy bardzo dobrze, to było niezłe spotkanie, w którym we właściwych momentach reagowaliśmy tak, jak powinniśmy. Nie bez znaczenia był też gorący doping, naprawdę mogliśmy liczyć na naszych kibiców. To było bardzo ważne zwycięstwo. Wiemy jednak, że nie jest to jeszcze maksimum naszych możliwości – możemy i potrafimy grać lepiej. Wierzę, że udowodnimy to w kolejnym spotkaniu, jesteśmy dobrze przygotowani na mecz z Rosją – pozytywnie oceniając spotkanie i koncentrując się na kolejnym rywalu, mówił atakujący reprezentacji Włoch.

Ostatnia konfrontacja Włochów z Rosjanami miała miejsce blisko miesiąc temu. Wówczas podczas rozgrywek Pucharu Świata zespół trenera Alekny musiał uznać wyższość rywali. Ivan Zaytsev przestrzega jednak przed lekceważeniem rywali. – Po Pucharze Świata sporo się zmieniło, po tym jak pokonaliśmy ich 3:0 w Japonii, trener Alekno wprowadził sporo zmian w samych przygotowaniach, ale również takich fundamentalnych. Na przykład Michajłow nie koncentruje się na innych rolach poza przyjęciem, a Muserskij z ataku wrócił do gry na środku siatki. Te zmiany w reprezentacji Rosji poszły nieźle, dlatego musimy podejść do tego spotkania bardzo skoncentrowani. Nie możemy wracać to naszego poprzedniego meczu z Rosjanami – to będzie zupełnie inna historia, po drugiej stronie siatki stanie inny zespół, ale my damy z siebie wszystko – podkreślił zawodnik.To właśnie rywalizacja włosko-rosyjska w zestawieniach meczów 1/8 finału zapowiada się wyjątkowo interesująco. Tym bardziej, że siatkarze Sbornej po potknięciu w Pucharze Świata mają coś do udowodnienia. – W Japonii sprawiliśmy im sporo problemów, dlatego też na pewno będą chcieli się zrewanżować. Trochę się u nich zmieniło, wiem, że są bardzo dobrze przygotowani i zrobią wszystko, aby wywalczyć miejsce w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Jednak nie będzie im łatwo, będziemy walczyć do końca. Damy z siebie wszystko – kontynuował atakujący reprezentacji Włoch.

Jak zaznaczył Zaytsev, mimo zmian, jakie w szeregach Rosjan wprowadził trener Władimir Alekno, on i jego koledzy nie pozwolą się niczym zaskoczyć. Pewni swego Włosi dążą do poprawy gry, a próbka możliwości ekipy trenera Blenginiego ma być właśnie rozgrywana w środę wieczorem mecz z Rosjanami. – Przygotowując się do meczu, szczegółowo przeanalizowaliśmy grę rywali. Wyciągniemy wnioski z meczu przeciwko Finom i spróbujemy zagrać jeszcze lepiej. Powiedziałbym, że wtorkowy mecz był niezły, ale może być jeszcze lepiej – o najbliższym spotkaniu swojego zespołu mówił Zaytsev.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved