Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Itambe Minas poszukuje nowej atakującej – Smarzek na celowniku

Itambe Minas poszukuje nowej atakującej – Smarzek na celowniku

fot. FIVB

Pomimo trudnej sytuacji na świecie nie ustają ruchy na rynku transferowym. Rozgrywki siatkarskie w Brazylii zostały zakończone przedwcześnie. Wicemistrzem kraju został zespół – Itambe Minas, który rozstanie się z jedną ze swoich atakujących, Sheillą Castro lub Bruną Honorio. Na zwolnione miejsce klub z Belo Horizonte rozważa pozyskanie Malwiny Smarzek-Godek.

Filar kobiecej reprezentacji Polski – Malwina Smarzek-Godek przez ostatnie dwa lata grała we włoskim klubie Zanetti Bergamo i cały czas prezentowała się bardzo dobrze. Nic więc dziwnego, że atakującą zainteresowały się najlepsze kluby. Według informacji znanego brazylijskiego dziennikarza – Bruno Volocha, Smarzek otrzymała ofertę z Itambe Minas, a także z kilku innych klubów ligi brazylijskiej. Gdyby nie udało się porozumieć z polską atakującą klub rozważa także kandydaturę Andrei Drews. Amerykanka została wybrana MVP ostatnich rozgrywek ligi japońskiej grając w JT Marvelous. Minas ma bardzo ambitne plany na nowy sezon. Udało się przedłużyć kontrakty z Marci, Thaisą i Leią. Pierwszym wzmocnieniem będzie zaś przychodząca z Praia Clube przyjmująca – Pri Daroit.Mówi się także o możliwym zakończeniu siatkarskiej kariery przez inną amerykańską atakującą – Nicole Fawcett, która od 2017 roku występuje w barwach Dentil/Praia Clube. Drews rozważana jest  także jako zastępstwo za Fawcett. Drużynę najprawdopodobniej wzmocni Lorenne, która ostatni sezon grała w klubie Barueri. Nią jednak zainteresowany jest także Sesc RJ. Do tej drużyny zaś dołączy rozgrywająca – Lyara, która będzie walczyła o miejsce w wyjściowej szóstce z Claudinhą.

Wiadomo także, że prowadzone przez Ze Roberto Barueri wzmocni się przychodzącą z Pinheiros atakującą Kariną Souzą i przychodzącą z Sesi Voleu Bauru przyjmującą – Grace Kelly Tobias Vasconcelos.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved