Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Ismailoglu nie zagra o igrzyska… przez problemy z dokumentami

Ismailoglu nie zagra o igrzyska… przez problemy z dokumentami

fot. fivb-org

Reprezentacja Turcji przygotowuje się do walki o wyjazd na igrzyska olimpijskie w Tokio, a na jej drodze staną Chiny, Czechy i Niemcy. Wydaje się jednak, że będzie musiała poradzić sobie bez jednej ze swoich zawodniczek. Meliha Ismailoglu nie została zgłoszona przez kłopoty z dokumentami…

Ismailoglu urodziła się w bośniackim Gradačac, jednak reprezentuje Turcję od siedmiu lat posiadając podwójne obywatelstwo. Atakująca VakifBank miała być jedną z czternastu zawodniczek zgłoszonych przez federację do turnieju kwalifikacyjnego przed IO w Tokio, jednak na tę chwilę Giovanni Guidetti ma do swojej dyspozycji zaledwie 13 siatkarek.Wszystko przez kłopoty z dokumentami na temat zmiany federacji Ismailoglu. Od 2012 roku sportowy paszport siatkarki pochodzącej z Bośni i Hercegowiny nie budził żadnych wątpliwości, jednak na turnieju w Ningbo panować będą nieco inne zasady.

Turecka federacja musiała zgłosić ostateczną kadrę na chiński turniej do 31 lipca, więc musiała błyskawicznie skontaktować się z federacją bośniacką. Ismailoglu występowała w tamtejszych zespołach młodzieżowych. Przypomnijmy, że turniej kwalifikacyjny rozpocznie się już 2 sierpnia. Nieoficjalnie mówi się o ingerencji chińskiej federacji, której zależy na osłabieniu największych rywalek.

Turcja o awans olimpijski powalczy z gospodyniami – Chinkami oraz Czechami i Niemcami.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved