Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Iskrzy pod siatką nie tylko w meczu Polaków

Iskrzy pod siatką nie tylko w meczu Polaków

fot. FIVB

Mecze reprezentacji Polski i Iranu zawsze obfitowały w wielkie emocje i spięcia pod siatką. Podobnie było w trakcie poniedziałkowego spotkania na mistrzostwach świata 2018. Spięć nie brakło również w meczu Brazylii z Kanadą. Felipe Fonteles rzucił piłką w rywala, co wywołało spięcie pod siatką. Na parkiecie pojawił się nawet sam Antiga.

W meczu reprezentacji Polski z Iranem do spięcia doszło w trzecim secie przy stanie 21:19 dla Iranu. Michał Kubiak został zablokowany, ale chwilę później zaiskrzyło pomiędzy nim i Saidem Maroufem. Polak domagał się żółtej kartki dla rywala i… sędzia zgodził się z kapitanem biało-czerwonych. Pokazał jednak kartkę również Kubiakowi. – Był to pokaz twardej i męskiej siatkówki. Przy takiej ilości emocji coś musiało się wydarzyć, ale i tak był to bardzo „grzeczny” mecz jak na nasze stosunki z Iranem… – uważa Bartosz Kurek.Kubiak jest stworzony do pyskowania. Nerwów takich pozytywnych… Można powiedzieć, że dziękujemy panu Maroufowi. Spojrzał… nam wystarczy samo spojrzenie. Jak było widać, cała drużyna zareagowała tak, jak powinna – ocenił tę sytuację po meczu Fabian Drzyzga. – Przez cały mecz był duży ogień, a ta sytuacja spotęgowała wszystko, ale czy ona miała znaczenie, nie wiem. Myślę jednak, że i bez niej też wyciągnęlibyśmy tę wygraną – dodał Artur Szalpuk.

Spięć pod siatką w poniedziałek nie brakowało również w innych meczach. Reprezentacja Brazylii po nieoczekiwanej wpadce z Holandią musiała poszukać punktów z Kanadą. Canarinhos pokonali zespół Stephane’a Antigi 3:1, jednak nie obyło się bez małego skandalu. Felipe Fonteles rzucił piłką w rywala, co wywołało spięcie pod siatką. Na parkiecie pojawił się nawet sam Antiga.

Brazylijczykowi puściły nerwy w jednej z pierwszych piłek drugiego seta i wywołał on spięcie pod siatką. Po kontrowersyjnej akcji rzucił piłką w innego z siatkarzy znanych z polskich parkietów, Johna Perrina (Asseco Resovia w sezonie 2016-2017). Zawodnicy obu zespołów ruszyli do siebie celem rozwiązania sporu, a na parkiecie pojawili się nawet selekcjonerzy obu zespołów, w tym Stephane Antiga. Sprawiedliwy sędzia rozwiązał sytuację polubownie, pokazując obu siatkarzom żółte kartki.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved