Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Irina Kiriłłowa powróciła na boisko w wieku 54 lat

Irina Kiriłłowa powróciła na boisko w wieku 54 lat

Utytułowana siatkarka Rosji Irina Kiriłłowa postanowiła wznowić siatkarską karierę i w wieku 54 lat powróci na boisku. Siatkarka zagra w klubie ligi regionalnej we włoskiej serie C – Assicarze Novara.

Od dziewięciu lat siatkarka przebywała na emeryturze, lecz na skutek braku zawodniczek w Assicarze postanowiła pomóc tej drużynie. Przez wiele lat występowała w reprezentacji Rosji, następnie w reprezentacji Chorwacji. Karierę sportową zakończyła w 2006 roku. Pełniła rolę drugiego trenera w reprezentacji Rosji przy boku swojego męża Giovanniego Caprarry. W 2008 roku zdecydowała się wrócić do gry, do 2009 występowała w rosyjskim Dinamie Moskwa.W lutym 2012 wróciła do Urałoczki Jekaterynburg. Grająca na pozycji rozgrywającej zawodniczka ma na swoim koncie m.in. mistrzostwo olimpijskie z 1998 roku, mistrzostwo świata z 1990 roku. Dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium z reprezentacją Rosji podczas mistrzostw Europy (1989, 1991). Ośmiokrotnie wygrała Ligę Mistrzyń w tym sześć razy z Urałoczką, ma na swiom koncie wiele mistrzostw ZSRR zdobytych razem z Urałoczką. Dwukrotnie zdobyła Puchar CEV. Może też pochwalić się mistrzostwem Włoch, Pucharem Włoch.

Jako trenerka ze swoim mężem Giovannim Caprarą zdobyła z reprezentacja Rosji mistrzostwo świata w 2006 roku. Dwukrotnie też wywalczyła brązowy medal z Rosją w 2005 i w 2007 roku.

źródło: wikipedia.pl, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved