Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Ireneusz Mazur: Od mistrzów oczekuje się sukcesów

Ireneusz Mazur: Od mistrzów oczekuje się sukcesów

fot. archiwum

– Potrzebne są mecze kontrolne oraz o stawkę. Wierzę, że trenerzy wykorzystają ten czas i doprowadzą drużynę do odpowiedniego poziomu, co już mogliśmy momentami zaobserwować we Francji. Te momenty dają nadzieję, że na igrzyskach będzie dobrze – powiedział o dyspozycji polskiej reprezentacji po zakończeniu rundy interkontynentalnej Ligi Światowej były trener kadry, Ireneusz Mazur.

Po morderczej drodze biało-czerwonych do awansu na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro wiadomo było, że ekipa Stephane’a Antigi tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej potraktuje ulgowo, tym bardziej że udział w turnieju Final Six Polacy jako gospodarz mieli zapewniony. Selekcjoner reprezentacji w rundzie interkontynentalnej dał więc pograć więcej zmiennikom. Z dziewięciu rozegranych spotkań ekipa mistrzów świata w eksperymentalnym składzie wygrała jednak tylko trzy: z Bułgarią, Argentyną i Belgią. – Ponieśliśmy porażki ze światowym topem: Brazylią, Francją i Rosją – zauważył były selekcjoner reprezentacji Ireneusz Mazur. – Obaw i pytań jest zatem wiele, ale jestem zdania, że trenerzy musieli wykonać pewne działania, dać czas siatkarzom na regenerację. Zdawali sobie sprawę z tego, że porażki są wkalkulowane, gdy dali odpocząć kluczowym zawodnikom. Szczególnie tym, którzy są maksymalnie obciążeni. Musieliśmy wejść na drogę ciernistą naznaczoną porażkami  – dodał.Czy więc wyniki biało-czerwonych powinny szczególnie niepokoić? – Nie można bagatelizować przegranych spotkań. Niosą one za sobą pewne skutki, bez względu na to, jaka jest sytuacja. Problem polega na tym, czy uda się doprowadzić drużynę do tego, by zaczęła wygrywać. Trzy wygrane w trzech turniejach dla drużyny dzierżącej tytuł mistrzów świata – bo nie można zapominać, że nimi jesteśmy – pozostawiają wiele do życzenia, a my oczekujemy sukcesów – podkreślił Mazur.

Bardzo ważnym sprawdzianem dyspozycji polskich siatkarzy przed igrzyskami będzie wspomniany turniej Final Six.  – To niezwykle istotny element w przygotowaniach reprezentacji. Pokaże, jak wyglądamy pod względem sportowym i wydolnościowym, czy wszystko zdaje egzamin po półtoramiesięcznym okresie pracy. Podczas turnieju w Krakowie powinno być widać, jeśli nie stuprocentową, to zbliżoną do ideału dyspozycję, świeżość i ten szczyt formy, a także objawy dające gwarancję, że podczas igrzysk ta forma będzie optymalna – przekonywał szkoleniowiec. – Potrzebne są mecze kontrolne oraz o stawkę. Wierzę, że trenerzy wykorzystają ten czas i doprowadzą drużynę do odpowiedniego poziomu, co już mogliśmy momentami zaobserwować we Francji. Te momenty dają nadzieję, że na igrzyskach będzie dobrze – zakończył Ireneusz Mazur.

źródło: inf. własna, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved