Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Ireneusz Mazur: Oceniam pozytywnie występ Polaków w Iranie

Ireneusz Mazur: Oceniam pozytywnie występ Polaków w Iranie

fot. Katarzyna Antczak

– Pomimo dwóch porażek oceniam pozytywnie występ naszej drużyny w Iranie. Doceniam zwłaszcza mecz z gospodarzami, w którym udało nam się urwać punkt, mogący się okazać na wagę złota w kontekście awansu do Final Six – podsumował występ w trzecim turnieju Ligi Narodów w wykonaniu biało-czerwonych Ireneusz Mazur, były selekcjoner reprezentacji Polski.

Na koniec turnieju w Iranie siatkarze reprezentacji Polski po ciężkim meczu rozprawili się w czterech setach z Kanadyjczykami. Niewiele nawet brakowało do tie-breaka, ale wygrana w czwartej partii po walce na przewagi pozwoliła biało-czerwonym zdobyć komplet punktów. – Kanadyjczycy już od kilku sezonów próbują wejść do szeroko rozumianej siatkarskiej czołówki. Jest to bardzo solidny zespół, grający nowoczesną, opartą na atletyce siatkówkę, dlatego zawsze są trudnymi przeciwnikami i trzeba się z nimi liczyć. Cieszy jednak, że nasza drużyna wykazała się spokojem oraz że na parkiecie mogliśmy obserwować zawodników znających swoją wartość. Zachowanie naszych reprezentantów nawet w przegranym secie nie było nerwowe, dzięki czemu udowodniliśmy, że potrafimy poradzić sobie z presją – powiedział Ireneusz Mazur, ekspert Polsatu Sport.Vital Heynen w trakcie fazy grupowej Ligi Narodów mocno rotuje składem. Nie ma się więc co dziwić, że zwycięstwa przeplatane są porażkami. – W związku z tym, że nasza drużyna jest mistrzem świata, mamy wobec niej określone wymagania i oczekiwania. Wygrane przyjdą tylko wtedy, gdy ma się stabilny skład, ale doskonale zdajemy sobie sprawę z przyjętej przez Vitala Heynena strategii. Liga Narodów to okres systematycznego sprawdzania i budowania polskiego zespołu, choć wszyscy życzylibyśmy sobie, żeby nasza reprezentacja była już w najwyższej formie – podkreślił Mazur, który jest zadowolony z postawy Polaków, mimo że w Iranie odnieśli tylko jedną wygraną. – Pomimo dwóch porażek oceniam pozytywnie występ naszej drużyny w Iranie. Doceniam zwłaszcza mecz z gospodarzami, w którym udało nam się urwać punkt, mogący się okazać na wagę złota w kontekście awansu do Final Six – dodał.

Przed biało-czerwonymi czwarty turniej Ligi Narodów. Tym razem udadzą się do Włoch, gdzie ich rywalami będą gospodarze, Serbowie oraz Argentyńczycy. Szczególnie ta ostatnia drużyna sprawia sporo niespodzianek. – Argentyna jest najbardziej nieprzewidywalną drużyną z tego grona. Może wygrać z każdym, co pokazuje w tej edycji Ligi Narodów. Myślę, że dwa triumfy w Mediolanie będą dużym sukcesem. Plan minimum to jedno zwycięstwo – zakończył Ireneusz Mazur.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved