Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ireneusz Mazur: O wyniku starcia Warty z Czarnymi zadecyduje dyspozycja dnia

Ireneusz Mazur: O wyniku starcia Warty z Czarnymi zadecyduje dyspozycja dnia

fot. Klaudia Piwowarczyk

Choć Jastrzębski Węgiel pokonał PGE Skrę Bełchatów, to walka o półfinał PlusLigi jeszcze trwa. Wszystko za sprawą bardzo zaciętej rywalizacji Aluronu Virtu Warty Zawiercie z Cerrad Czarnymi Radom. W pierwszym meczu po tie-breaku triumfowali zawiercianie, w drugim po nie mniej emocjonującym boju powody do zadowolenia mieli wojskowi. –  Typowanie czwartego półfinalisty play off PlusLigi jest bardzo ryzykowne. Zarówno Zawiercie jak i Radom prezentują podobne umiejętności siatkarskie. Sprawa wyniku trzeciego meczu ćwierćfinału rozstrzygnie się w sferze emocji i psychiki – skomentował Ireneusz Mazur.

Cerrad Czarni Radom w niedzielnym starciu grali pod ogromną presją, bowiem na początek rywalizacji w play-off przegrali z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Stres był widoczny również w premierowej odsłonie meczu „pod złotym sufitem”. Gospodarzom przydarzały się bowiem proste błędy. – Widać to było choćby po tym, jak proste piłki wpadały w ich pole, a to wcale nie wynikało z braku umiejętności w obronie. Radomianie sprawiali czasem wrażenie sparaliżowanych – powiedział Ireneusz Mazur.Decydujący pojedynek odbędzie się 7 kwietnia, obie ekipy mają tydzień na przygotowanie się do tej konfrontacji. Czy w związku z tym, że mecz rozegrany zostanie w Zawierciu, faworytem będą podopieczni Marka Lebedewa?Radomianie przez pierwsze trzy dni będą cieszyć się, że odrobili straty, ale w drugiej połowie tygodnia przyjdzie refleksja, że na trzeci mecz trzeba pojechać do rywala. Z kolei zawiercianie przez kilka dni po meczu będą przeżywać porażkę. Potem skonstatują, że decydujący mecz będą mieli u siebie, a to jest przecież duży atut. Takie lub podobne myśli mogą kołatać się w głowach zawodników. Duży wpływ na ostatnie spotkanie będą miały emocje i sfera psychiki – podkreślił komentator Polsatu.

Ireneusz Mazur zwrócił jeszcze uwagę, że Cerrad Czarni byli bliżej wygrania w Zawierciu niż Aluron Virtu Warta w Radomiu. – Typowanie czwartego półfinalisty play-off PlusLigi jest bardzo ryzykowne. Zarówno Zawiercie jak i Radom prezentują podobne umiejętności siatkarskie. Sprawa wyniku trzeciego meczu ćwierćfinału rozstrzygnie się w sferze emocji i psychiki. Ważna np. będzie dyspozycja dnia na zagrywce jak to było w przypadku Ferreiry w pierwszym meczu. Na pewno czeka nas ważne i ciekawe wydarzenie – zakończył.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved