Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Ireneusz Mazur: Dołączenie Leona powinno uspokoić wrażliwe strefy

Ireneusz Mazur: Dołączenie Leona powinno uspokoić wrażliwe strefy

Już w przyszły weekend w barwach reprezentacji Polski zadebiutuje Wilfredo Leon. – Potrzeba jednak czasu, by ten zawodnik przez grę wdrożył się do zespołu. Wspólne treningi będą pomagały budować sekwencje między Leonem a kolegami grającymi obok i rozgrywającym – mówił w rozmowie z Polsatem Sport Ireneusz Mazur.

W najbliższy weekend reprezentacja Polski w Opolu rozegra dwa mecze kontrolne z Holandią. W tych spotkaniach w biało-czerwonych barwach będzie mógł już wystąpić Wilfredo Leon. –  Znając wartość tego siatkarza, jego klasę, możliwości i atuty niewątpliwie jest to wybitna osobowość. Na pozycji przyjmującego przy jego warunkach fizycznych i możliwościach, jeśli chodzi o zasięg w ataku, pewność w grze ofensywnej i zagrywce, każdy element jest atutem. Potrzeba jednak czasu, by ten zawodnik przez grę wdrożył się do zespołu. Wspólne treningi będą pomagały budować sekwencje między Leonem a kolegami grającymi obok i rozgrywającymi – tłumaczył Ireneusz Mazur i dodał: – Jeśli chodzi o samo przyjęcie to mamy siatkarzy grających na podobnym, a może i lepszym poziomie. Jeśli chodzi natomiast o grę we wszystkich elementach to nie będzie tu marginalizowania. Nie sądzę też, by gra skupiła się tylko na Leonie. Dla mądrego rozgrywającego, a my takich mamy, jego obecność na boisku to możliwość szachowania rywali. Oni muszą być skupieni na nim, a to otwiera możliwość gry przez pozostałe elementy – wyjaśnił ekspert Polsatu Sport.Wartość Wilfredo Leona jest ogromna, siatkarz nie bez powodu uważany jest za jednego z najlepszych na świecie. – Zdobycie mistrzostwa świata nie powoduje, że się staje drużyną nie do pokonania – przypomniał Mazur. – Dołączenie takiego zawodnika powinno uspokajać strefy, które były wrażliwe. To powinno uspokajać naszych rozgrywających. Mają oni atut, jeśli coś nie idzie, jakieś element nie funkcjonuje, to ma odejście do tego gracza – wyjaśnił ekspert Polsatu Sport.

Cała rozmowa w Polsacie Sport

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved